Maderniece Edīte

Māksliniece
Dzimusi 1980.gada 30.jūnijā Bērzpils pagasta „Bērziešos”. Mācījusies Bērzpils vidusskolā, pēc tam 1996.gadā iestājusies Rēzeknes Mākslas koledžas Glezniecības nodaļā. Beidzot 2001.gadā mācības Rēzeknē, Edīte turpinājusi mācības Latvijas Mākslas akadēmijā. Maģistra studiju programmu beigusi 2007.gadā ar gleznu triptihu „Sapnis – ilūzija, atklāsme, patiesība”.
2007.gadā lielveikalā „Sky & More” Edīte Maderniece kopā ar savu kursabiedreni Anitru Bērziņu atvērusi mākslas galeriju „Sky ART”. Tā bijusi savdabīga mākslinieču darbnīca, kur ikviens lielveikala un galerijas apmeklētājs varējis vērot, kā top mākslas darbi. Tepat darbi bijuši skatāmi arī izstādē.
No 2010.gada Edīte dzīvo Bērzpils pagasta Osudaru „Ābeļziedos”.
Edīte atceras, ka pirmo darbu uzgleznojusi astoņu gadu vecumā. Nopirkusi guaša krāsas, aizgājusi uz Tūmužu mājām un uzgleznojusi saulrietu. Kaut arī vecmamma bijusi pret gleznošanu, viņa zinājusi, ka grib mācīties tieši mākslas skolā.
Pirmā izstāde (visa kursa) bijusi Suntažos, kur bijuši izlikti darbi no plenēra vēl mācoties Rēzeknē. Vairākkārt, bijušas izstādes Jūrmalas muzejā, Valmieras teātrī un citur. Tāda lielāka grupas izstāde 2009.gada februārī bijusi Francijā jauno mākslinieku galerijā Parīzē. Visbiežāk Edītes darbi skatāmi tieši grupu izstādēs, jo no izstādēm viņa pagaidām cenšas norobežoties - nerod no tām gandarījumu. Vairāk patīkot pats gleznošanas process. Edītei raksturīga improvizācija un lieli figurāli darbi, kuri top pēc fotogrāfijām. Visu 2011.gada vasaru Edītes darbi bija skatāmi Bērzpils Saieta namā, bet 2012.gada maijā - izstāde "Skaļā daba" Balvu novada muzejā.


Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē

Foto no E.Madernieces personīgā arhīva: Edīte pie sava bakalaura darba; izstādes atklāšanā Balvu novada muzejā (2012); viņas gleznas "Marina", "Lietū", "Vīzija par sievieti"


Raksta ID: 929
Atjaunināts: 11 maijs, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Mākslinieki -> Maderniece Edīte
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=929