Avotiņa Skaidrīte

Tilžas folkloras kopas dziedātāja
Dzimusi 1951.gada 10.jūlijā Tilžā. Divus gadus mācījusies Gulbenes rajona Galgauskas pamatskolā, jo te kādu laiku ģimene dzīvojusi. No 3.klases Skaidrīte mācījusies Tilžas vidusskolā. Pēc 8.klases viņai bija jāsāk strādāt - strādājusi fermā. 1970.gadā aizgājusi mācīties uz Apes profesionāli tehnisko vidusskolu, kuru beidzot tika norīkota darbā uz Viļakas saimniecību par fermu brigadieri. Te viņa nostrādāja divus gadus un atgriezās Tilžā. Arī te darbs pārsvarā bija fermā. 1975.gadā piedzima meita. Kad 1990.gadā piedzima otrā meita, Skaidrītei vairs nebija darba kur atgriezties. Tā viņa dzīvoja pa mājām, tagad palīdz audzināt mazmeitu.

Tilžas folkloras kopā Skaidrīte Avotiņa dzied kopš 1997.gada. Kādu laiku dziedājusi arī Tilžas korī. Ar kopu piedalījusies folkloras festivālos, dziedājusi Rīgā, Balvos un neskaitāmos pasākumos Tilžā.


Foto no personīgā arhīva: S.Avotiņa ar folkloras kopu (centrā ar blociņu) un Dziesmu svētku laikā Rīgā (pirmā no kreisās puses) (2008); godinot dziedātājas Tilžas etnogrāfiskā ansambļa 25 gadu jubilejas svinībās 2013.gada 18.oktobrī (Z.Loginas foto)


Raksta ID: 823
Atjaunināts: 23 oktobris, 2013
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Avotiņa Skaidrīte
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=823