Ločmele Janīna

Medņevas etnogrāfiskā ansambļa dziedātāja
Dzimusi 1969.gada 5.martā Balvos. No 1976.gada līdz 1984.gadam mācījusies Viduču astoņgadīgajā skolā, pēc tam Viļakas vidusskolā un Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā. Kopš 1989.gada Janīna ir skolotāja Viduču pamatskolā.
Vissiltākās bērnības atmiņas viņai saistās ar vecvecākiem Bernadu un Viktoriju Ločmeļiem Briežuciema pagasta Briežusalas ciemā. Visa diena no celšanās līdz gulšanās laikam pagājusi latgaliešu valodā. Janīna atceras, ka tāda jēgpilna iedziļināšanās tautas tradīciju izpētes jomā radusies, kad 1989.gadā sākusi dejot Medņevas jauniešu deju kolektīvā - "Un tā dzīvojot te uz vietas, dejojot koncertos, kuros dziedāja sieviņas, bija gūts mazmazītiņš priekšstats par folkloras, tai skaitā, tradicionālās dziedāšanas īpatnībām Medņevas etnogrāfiskajā ansamblī. Klausoties, salīdzinot sāku saprast, ka šīs puses dziedāšana ir kas neparasts, cieņas un apbrīnas vērts gan no vēsturiskā materiāla, gan izpildījuma, gan saturiskā viedokļa".
2003.gada rudenī arī Janīnai piedāvāja dziedāt Medņevas etnogrāfiskajā ansamblī. Tagad viņa saka, ka „atrodoties viņu vidū, ir silti un mierīgi, kā labās mājās mēdz būt – vai tas ir mēģinājums, skate vai izbraukuma jeb pašmājās dziedāts koncerts”. 2005.gada vasarā Janīna piedalījusies Ziemeļlatgales tradicionālās dziedāšanas nometnē Rekovā.
/informācija sagatavota pēc I.Sokirkas darba "Medņevas etnogrāfiskā ansambļa dalībnieku dzīvesstāstu dokumentēšana"/

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no personīgā arhīva


Raksta ID: 822
Atjaunināts: 05 jūnijs, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Ločmele Janīna
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=822