Kaimiņa Eleonora

Medņevas etnogrāfiskā ansambļa dziedātāja
Dzimusi 1933.gada 23.aprīlī. Tā kā agri nomiris tēvs, par augstām skolām nav varējusi domāt. Eleonora atceras, ka visgrūtākie bijuši kolhozu laiki, kad darbā bija jāiet, bet nopelnīt nevarēja neko. 22 gados viņa aizgājusi mācīties uz Apes lauksaimniecības skolu, kur izmācījusies par piena pārraugu. Sovhoza gadi pagājuši braukājot no vienas fermas uz otru.
„Esmu ļoti pateicīga etnogrāfiskā ansambļa vadītājai, kas mani pierunāja dziedāt ansamblī. Neko vairāk par lopu kūti, Viļaku un Balviem nebiju redzējusi. Cik es biju priecīga, kad pirmo reizi aizbraucām uz Rīgu uz Pavasara dziedāšanas svētkiem! Tie tiešām bija svētki! Es nebiju bijusi pat Brīvdabas muzejā, nerunājot jau par to, kas tur notika. Pateicoties ansamblim, esmu pabijusi daudzās Latvijas pilsētās: Bauskā, Alsungā, Jelgavā, Kuldīgā. Izbraukāta Latgale: Rēzekne, Daugavpils, Krāslava. Nemaz nerunājot par savu rajonu. Nav vietas, kur mēs nebūtu bijušas. Savā tautas namā esam visos svētkos kā lielas viešņas” – tā Eleonora Kaimiņa.

/informācija sagatavota pēc I.Sokirkas darba "Medņevas etnogrāfiskā ansambļa dalībnieku dzīvesstāstu dokumentēšana"/

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Eleonora ar vīru (foto no personīgā arhīva); Medņevas etnogrāfiskā ansambļa 25 gadu jubilejas reizē (2012)- R.Cibules foto


Raksta ID: 811
Atjaunināts: 30 janvāris, 2013
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Kaimiņa Eleonora
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=811