Kamzola Valentīna

Briežuciema etnogrāfiskā ansambļa dziedātāja
Dzimusi 1955.gada 4.jūnijā Abrenes rajona "Kašānos". Tagad dzīvo Briežuciema pagasta "Priežulejā".
Skolas gaitas Valentīna uzsāka 1962.gadā Briežuciema astoņgadīgajā skolā, kuru beidza 1970.gadā. 1972.gadā viņa sāka strādāt padomju saimniecībā "Briežuciems" par uzskaitvedi, pēc gada pārcēla darbā par algu grāmatvedi. Strādājot par grāmatvedi, neklātienē pabeidza Malnavas lauksaimniecības rehnikumu, iegūstot grāmatveža specialitāti.
1975.gadā apprecējās, ģimenē izaudzinātas trīs meitas. Vīrs Ēvalds strādāja saimniecībā par traktoristu. No 1992.gada Valentīna dzīvo pa mājām un strādā savā saimniecībā. Laikā, kad abi ar vīru bija bez darba, cepa rudzu maizi un baltmaizi. Daudz ir vārījusi un sējusi sierus. To dara arī tagad, jo mājās diezgan bieži sanāk uzņemt ciemiņus.
Valentīna piedalījusies un darbojusies vairākos pašdarbības kolektīvos: 70.gados dejojusi jauniešu deju kolektīvā, darbojusies dramatiskajā pulciņā, ilgus gadus dziedājusi sieviešu vokālajā ansamblī. No 1998.gada dzied Briežuciema etnogrāfiskajā ansamblī.  Valentīna izaugusi ģimenē, kur dziesmas skanējušas visos svētkos un godos. Tagad tāpat ir arī viņas ģimenē, kad sabrauc meitas. Valentīna vēl šodien atceras daudzas dziesmas, ko savā laikā dziedāja māte un tēvs.
Valentīnai Kamzolai patīk audzēt puķes, patīk sakopta lauku sēta ("Priežulejas" ir nominētas konkursā par sakoptāko sētu), patīk mūsu latgaliešu tradīcijas. Viņa labprāt savās mājās uzņem ciemiņus dažādu nometņu, meistardarbnīcu ietvaros.

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no personīgā arhīva: pie savas mājas; uzstājoties "Baltica" dižkoncertā Kolkā 2006.gadā (otrā no kreisās puses) un pēc lāpu gājiena Kolkā (trešā no labās puses)


Raksta ID: 800
Atjaunināts: 05 jūnijs, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Kamzola Valentīna
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=800