Lesniece Janīna

Beņislavas etnogrāfiskā ansambļa dziedātāja

Dzimusi 1961. gadā, dzīvo Lazdukalna pagasta „Lielajos Meronos”. 1968. gadā uzsākusi skolas gaitas Lieparu pamatskolā. Pēc trešās klases beigšanas mācības turpinājusi Bērzpils vidusskolā, kuru beidz 1980. gadā. Pēc vidusskolas beigšanas strādājusi dažādos amatos – par pārdevēju, par kluba vadītāju Lazdukalnā, Balvu slimnīcā par veļas māsu. Pēdējā darba vieta, kurā Janīna nostrādājusi piecpadsmit gadus, ir Balvu maizes kombināts. Pašreiz Janīna ir bezdarbniece.

Ar dziesmu Janīna ir kopā jau no bērnības. Dziedāšanas prieks mantots no ģimenes – tēva, vecmammas. Skolas laikā Bērzpilī dziedājusi gan ansamblī, gan korī. Ar kori piedalījusies dažādos pasākumos gan Balvu rajona Dziesmu svētkos, gan arī 1980. gadā lielajos Dziesmu svētkos Rīgā.

Dziedāšanu etnogrāfiskajā ansamblī Janīna Lesniece uzsākusi 2005. gada pavasarī. Par ansambli Janīna saka: „Dziedāšana etnogrāfiskajā ansamblī man vijusies caur ikdienas dzīves dienām kā krāsains pavediens. Uz ansambļa mēģinājumiem braucu kā uz svētkiem, jo patīk tikties, parunāt, izrauties no ikdienas darbiem."

Foto no personīgā arhīva: J.Lesniece pirmajā rindā pa kreisi


Raksta ID: 780
Atjaunināts: 09 decembris, 2010
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Lesniece Janīna
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=780