Bombāne Genovefa

Beņislavas etnogrāfiskā ansambļa dziedātāja

Genovefa Bombāne (dz. Jaunzeme) dzimusi Balvu rajona Bērzpils pagasta Bērzpilī 1942. gada 19. aprīlī. Mācījusies Bērzpils vidusskolā un Rugāju vidusskolā. Tālāk mācības turpinājusi Rīgas Pedagoģiskajā skolā un Latvijas Valsts Universitātes vēstures - filoloģijas fakultātes vēstures nodaļā. Strādājusi Kangaru 7-gadīgajā skolā, Dūrupes 8-gadīgajā skolā un Sudarbes 8-gadīgajā skolā, pēc tam Rugāju ciema padomē un padomju saimniecības „Rugāji” bērnudārzā kā mūzikas skolotāja.

Strādājot gan skolā, gan bērnudārzā dziedājusi Balvu rajona Skolotāju korī un Rugāju ciema korī. Ģimenē tēvs un māte labprāt dziedājuši: māte – baznīcas korī, tēvs - kopā ar tēva brāli un brālēnu spēlējis vijoli, harmoniku un cītaru gan kāzās, gan citos saietos. Genovefas brālis jau bērna gados sāka spēlēt trompeti un akordeonu, Genovefa arī apguva iemaņas spēlēt ar akordeonu, tikai nedaudz vēlāk. Genovefa dziedātjusi arī Bērzpils vokālajā ansamblī, vokālajā ansamblī „Dedzieda” Valmieras rajona Rencēnos, arī Rūjienas sieviešu korī.

Tagad esot pensijā, viņa iesaistījusies etnogrāfiskajā ansamblī „Beņislava”. Lai varētu dziedāt šai ansamblī, pat mainīta dzīvesvieta, jo  mūzika Genovefai ir vaļasprieks, izklaide un hobijs.


Foto no personīgā arhīva: Rugāju jauktajā korī (pirmajā rindā pirmā no kreisās puses) un ansamblī (piektā no kreisās puses)


Raksta ID: 776
Atjaunināts: 09 decembris, 2010
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Bombāne Genovefa
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=776