Circāne Vija

Viļakas etnogrāfiskā ansambļa "Abrenīte" dziedātāja
Dzimusi 1959.gada 15.septembrī Krāslavas rajona Skaistā. 1977.gadā pabeidza Krāslavas 1.vidusskolu, 1986.gadā – LVU Filoloģijas fakultātes Bibliotēku zinātnes un bibliogrāfijas nodaļu. Sākumā Vija līdz 1984.gadam strādāja Rīgas Centrālās bibliotēku sistēmas 38.bibliotēkā, bet no 1984.gada 12.marta – Viļakas pilsētas bibliotēkā. Šobrīd viņa ir Viļakas novada bibliotēkas direktore.
Vija Circāne ir „Latvijas Avīzes” rīkotā konkursa „Radoša sieviete laukos” 2003.gada laureāte un 2009.gada LNB Atbalsta biedrības konkursa „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” balvas ieguvēja Latgales reģionā. 1996.gadā viņa beigusi floristikas kursus un vairākus gadus vadījusi floristikas kursus gan skolēniem, gan pieaugušajiem. Joprojām vilina netradicionālu rokdarbu apguves māksla, kā pēdējās no tām – filcēšana, dekupāža, vecināšanas tehnika.
Etnogrāfiskajā ansamblī dzied no 1998.gada. Kopā ar "Abrenīti" piedalījusies folkloras festivālos "Baltica", Lielajos dziedāšanas svētkos, Dziesmu un deju svētkos un citās vietās -Rucavā un Rencēnos, Salacgrīvā un Preiļos, Daugavpilī un Tukumā. Vija saka: "Ar dzīves gudrām sievām kopā būts gan priekos, gan skumju brīžos, dziedātas psaļmas mūžības ceļā aizgājušajiem un labas laimes vēlējumi jubileju reizēs. Dziesma palīdz ikdienas smagumu celt, saposties svētku brīžiem, dziesma palīdz būt dzīves vidū".

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no personīgā arhīva


Raksta ID: 692
Atjaunināts: 05 jūnijs, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Circāne Vija
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=692