Medņevas puikas

Vokāli instrumentālais ansamblis Medņevas pagastā darbojas jau daudzus gadus, var teikt, ka no 70.gadu beigām. Tad ansamblī spēlēja Imants Kaluga, Gvido Lielmanis un Jānis Raginskis. Tādā sastāvā viņi uzstājās līdz 1984.gadam. Tad laika gaitā ansambļa sastāvs nedaudz mainījās. Sāka spēlēt Jāzeps Zaremba, un viņi abi kopā ar nu jau aizsaulē aizgājušo basģitāristu un solistu Imantu Kalugu tad ir tas ansambļa kodols, kas ir spēlējuši visu laiku. Kādu laiku 90.gadu vidū vēl spēlēja Gvido Lielmanis, vēl vēlāk Ivars Kuprišs, vairākkārt mainījās arī bundzinieki.
Par „Medņevas puikām” ansambli nosauca 2002.gada augustā Šķilbēnos notikušajā mūziķu saietā „Asfalts”. Nosaukums visiem likās pieņemams, un tā tas palika.
Ap 2006.gadu ansamblis sadalījās it kā divās daļās – viena daļa joprojām spēlēja estrādes gabalus, bet otra – arvien vairāk tautas mūziku. Patiesībā bija tā - ko viņiem prasīja, to arī spēlēja, jo abās grupās vadošie mūziķi bija Jāzeps Zaremba un Imants Kaluga un daudziem pat nebija ne jausmas, ka patiesībā pastāv divi kolektīvi. Jāpiebilst, ka Medņevas kapela par savu izveidošanās gadu uzskata 2006.gada janvāri.
Pēc I.Kalugas nāves 2008.gada oktobrī, kolektīvs kādu laiku savu aktīvo darbību pārtrauca, un tikai pēc kāda laika, atguvušies no zaudējuma, puiši nolēma pamēģināt no jauna.
Visilgāk ansamblī spēlē Jāzeps Zaremba, viņš ir kā grupas vadonis. Lai arī Jāzepam nav speciālās muzikālās izglītības, to viņam devis Dievs, pašam jau no jaunības ik skaņu "ķerot ar ausi". Jāzeps ansamblī spēlē garmošku un ģitāru.
Pārējie dalībnieki ir gados jauni un atraktīvi muzikanti. No 2006.gada ansamblī darbojas Imants Strazds, kuru daudzi pazīst kā "Leijerkastnieku" bundzinieku. Viņš ir beidzis Balvu mūzikas skolā trompetes klasi, spēlē arī Tautas pūtēju orķestrī.
Ansambļa solists ir Gatis Supe, viņš spēlē arī trombonu. Gatis mācās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā populārās un džeza mūzikas nodaļā.
Basģitārists Toms Lipskis mācās Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pēdējā kursā, bet solo ģitāru spēlē Miķelis Pirksts, kurš iepriekš uzstājās ar grupu „Joint”. Miķelis ģitārspēli mācījies privāti pie citiem talantīgiem cilvēkiem.
„Medņevas puikas” 2009.gadā piedalījušies mūzikas festivālos „Upītes Uobeļduorzs” un „Osvalds”, spēlējuši kāzās, ballēs un dažādos pasākumos. Arī Imanta Kalugas piemiņas vakarā „Es paliku dziesmā…” Medņevas tautas namā. Visi pasākumi, balles, kur muzicē „Medņevas puikas”, ir patīkami. To ir novērtējuši daudzie apmeklētāji ne tikai Medņevā.
Ansamblim ir ideja izveidot koncertprogrammu ar speciālu repertuāru

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no S.Šaicānes personīgā arhīva


Raksta ID: 662
Atjaunināts: 14 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Kolektīvi un pasākumi -> Kolektīvi -> Medņevas puikas
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=662