Logina Antoņina (dz. Lesniece)

Baltinavas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja
Dzimusi 1932.gada 3.jūlijā Bērzpils pagasta Meronos trīs bērnu ģimenē. Beigusi Bērzpils vidusskolu, tad mācījusies Daugavpils Skolotāju institūta Filoloģijas fakultātē. 1953.gadā Antoņina sākusi strādāt Kauguru septiņgadīgajā skolā kā mācību daļas vadītāja. No 1956.gada bijusi šīs skolas direktore.
1963.gadā Antoņina sākusi strādāt Baltinavas astoņgadīgajā skolā, no 1970.gada līdz 1985.gadam - Baltinavas vidusskolā par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Vidusskolā vadījusi skolēnu dramatisko kolektīvu.
1980.gadā Antoņina Logina sāk dziedāt Baltinavas etnogrāfiskajā ansamblī un uzņemas tā vadību. Tolaik ansamblī dzied četrpadsmit sievas, kuras papildina kapela. Antoņina blakus pieredzējušām sievām etnogrāfiskajā ansamblī iesaista arī Baltinavs vidusskolas skolēnus. Ansamblis izpilda sava novada dziesmas, dejo senās dejas, iet rotaļās, dzied psalmas un garīgās dziesmas.
Dziesmas Antoņina mantojusi no mātes un vecmātes. No 1986.gada viņas dziedājumu pierakstījis Andrejs Krūmiņš, tie ir ieskaņoti un uzņemti videolentā. Viņa visu mūžu bijusi aktīva, sabiedriska un humora pilns cilvēks.
Antoņina bija precējusies ar Leonu Loginu, kopīgi izaudzinājuši meitu un divus dēlus un palīdzēja audzināt sešus mazbērnus.
Mirusi 2004.gada 17. augustā un apglabāta Baltinavas pagasta Merkuzīnes kapsētā.

 


Foto no novadpētniecības lasītavas fonda
Raksta ID: 66
Atjaunināts: 28 decembris, 2010
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Logina Antoņina (dz. Lesniece)
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=66