Mūrmanis Harijs

Tautas muzikants, Briežuciema etnogrāfiskā ansambļa dalībnieks

Dzimis 1933.gada 14.aprīlī Baltinavas pagasta "Mūrmaņos". Turpat dzīvo arī tagad, tikai tas skaitās Briežuciema pagasts. Mācījies Baltinavas astoņgadīgajā skolā. Līdz kolhozu dibināšanai Harijs strādājis savā saimniecībā, pareizāk sakot vectēva mājās. Vēlāk mācījies Šķilbēnu MTS par mehanizatoru.
1954.gada augustā Hariju Mūrmani iesauca padomju armijā. Pēc atgriešanās no dienesta, strādāja par šoferi kolhozā "Zelta Druva". Kādu laiku pastrādājis Balvu ATU par šoferi uz autobusa, Harijs atgriezās padomju saimniecībā "Briežuciems", kur arī nostrādājis līdz pensijai.

Ar mūziku ir draugos no pašas bērnības, jo ģimenē spēlējuši gan vecāki, gan brāļi, bet tā īsti spēlēt sācis apmēram no 1950.gada. Spēlēt prasmi apguvis pašmācības ceļā, klausoties vecos ermoņiku spēles meistarus. Harijs Mūrmanis spēlējis večerinkās, kāzās, arī citos saietos. Agrākos laikos spēlējis arī vijoli, cītaru, akordeonu.

No 2002.gada dzied un spēlē Briežuciema etnogrāfiskajā ansamblī. Kopā ar kolektīvu piedalās visos tautas nama un novada rīkotajos pasākumos. Labprāt uzspēlē gan uz skatuves, gan saviesīgās saiešanās. Spēlēdams ermoņikas, Harijs pabijis Dziesmu svētkos un festivāla "Baltica" pasākumos 2003., 2006. un 2009.gadā
Vaļasprieki - mūzika, medības, sēņošana, ogošana, makšķerēšana
Miris 2018.gada 18.oktobrī, apglabāts Čudarienes kapos.


Avotu saraksts novadpētniecības datu bazē


Foto no personīgā arhīva: H.Mūrmanis kopā ar Briežuciema etnogrāfisko ansambli "Baltica 2009" pasākumā Bauskas novadā; jaunībā 1960.gadā; Ates muzejā 2010.gada septembrī


Raksta ID: 657
Atjaunināts: 23 novembris, 2018
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Tautas muzikanti -> Mūrmanis Harijs
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=657