Laicāne Anna

Māksliniece
Dzimusi 1984. gada 19.oktobrī Balvos. 2000.gadā beigusi Viļakas Valsts ģimnāziju, 2004.gadā - Rēzeknes Mākslas vidusskolu, 2008.gadā - Latvijas Mākslas Akadēmijas Latgales filiāles glezniecības nodaļu. Tālāk turpina studēt glezniecību Latvijas Mākslas Akadēmijā – maģistrantūrā, A. Naumova un K. Zariņa meistardarbnīcā, un 2010.gadā iegūst maģistra grādu mākslā.

Izstādēs Anna Laicāne piedalās kopš 2002. gada. Tagad pat vienā gadā notiek vairākas jaunās gleznotājas darbu izstādes. Anna ir uzrīkojusi vairākas personālizstādes Rēzeknē, Preiļos, Rīgā, Līvānos, bet grupu izstādēs piedalījusies arī ārpus Latvijas robežām - Vitebskā (Baltkrievija) un Antālijā (Turcijā).  Kopš 2000. gada katru vasaru brauc gleznot plenērā kādā no Latvijas pilsētām. Īpaši tuvs māksliniecei ir ainavas žanrs. Viņa glezno ābeļdārzus, parkus, tirgus laukumus, ostas skatus, pludmales. Kopš 2007.gada piedalās starptautiskajā jūras glezniecības plenērā "Liepājas marīna" Liepājā. 2006. gadā Anna Laicāne saņēma pirmās pakāpes diplomu no Baltkrievijas mākslinieku savienības Vitebskā starptautiskajā mākslas izstādē – konkursā „ART SESSIO”.

Anna ir strādājusi par gleznošanas un zīmēšanas pedagogu Rēzeknes Mākslas vidusskolā un Olaines bērnu mākslas skolā. No 2011.gada strādāja par gleznošanas pedagogu fotoskolā "Portret.lv", bet kopš 2013.gada strādā kā mākslas pedagogs Salacgrīvas Mākslas skolā

Mākslinieces darbi atrodas privātajās kolekcijās Latvijā, Zviedrijā, Itālijā, ASV.

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē

Foto no A.Laicānes personīgā arhīva: Annas darbi „Parks” un „Novembris. Ābeles”


Raksta ID: 654
Atjaunināts: 13 jūlijs, 2016
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Mākslinieki -> Laicāne Anna
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=654