Zaremba Jāzeps

Tautas muzikants
Dzimis 1970. gada 29. jūlijā Medņevas ciema padomes Raču ciemā Broņislavas un Jāņa  ģimenē kā jaunākais bērns ģimenē. Abi vecāki bija  muzikāli cilvēki. Jāzeps nav mācījies nevienā mūzikas skolā. Spēli apguva pašmācības ceļā uz krievu garmoškas jau piecu gadu vecumā. Pirmo reizi apzināti sāka spēlēt Viduču pamatskolas 3. klasē skolas pasākumā. Pirmā dziesma bija „Maza, maza meitenīte.” Tad nāca pionieru dzīve ar ierindas skatēm, kurās Jāzeps pūta tauri un braši soļoja. Tika spēlēts stundu starpbrīžos skolas gaitenī, sporta zālē saviesīgos atpūtas brīžos.

Pēc Viduču skolas  beigšanas 1985. gadā Jāzeps turpināja mācības Apes 61. profesionāli tehniskajā skolā un ieguva traktorista - šofera tiesības. Šajā skolā Jāzeps piedalījās estrādes ansamblī un spēlēja uz ģitāras.
Padomju armijas gados Jāzeps spēlēja karavīru ansamblī uz ģitāras un klavierēm.

1991. gadā atgriezies no armijas Jāzeps sāka strādāt dzimtajā pusē - padomju saimniecībā "Medņeva" un turpināja savas muzikālās gaitas spēlējot estrādes ansamblī. Viņš prot spēlēt uz daudziem mūzikas instrumentiem un no katra prot izvilināt tik romantiskas un patīkamas skaņas. Bet Jāzepa lielā mīlestība tomēr ir un paliek ermoņikas jeb garmoškas.

Jāzeps Zaremba ir sirds un dvēsele 2006. gadā nodibinātajā kapelā, kura tā arī saucas - Medņevas Jāzepa kapela, kurā viņš muzicē uz garmoškas, un ansamblī "Medņevas puikas", kur muzicē kopā ar jauniem un atraktīviem jauniešiem.

Jāzeps ir arī ermoņiku restaurētājs, labs dejotājs, cilvēks ar patīkamu humora izjūtu. Pateicoties Jāzepa entuziasmam 2010.gadā jau piekto gadu notiks muzikantu svētki „Ermoņiku skaņas”

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no S.Šaicānes personīgā arhīva


Raksta ID: 653
Atjaunināts: 23 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Tautas muzikanti -> Zaremba Jāzeps
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=653