Brenčeva Violeta

Žurnāliste, uzņēmēja

Dzimusi 1983.gada 26. janvārī Balvos. Beigusi Balvu pilsētas ģimnāziju 2002.gadā, Violeta mācības turpina Rīgas Stradiņa Universitātes Eiropas Studiju fakultātē, Politikas zinātnes programmā (2002. – 2006.). To pabeidzot iegūst Sociālo zinātņu bakalaura grādu politoloģijā. No 2007.gada - studē profesionālā maģistra studiju programmā Biznesa augstskolā „Turība” sabiedriskās attiecības

Violeta sāk strādāt 2003.gada novembrī. Pirmā darba vieta ir Mārketinga pētījumu firma „Data Serviss”, kur līdz 2005.gada martam nodarbojas ar pētījumu veikšanu un tirgus izpēti.

No 2005.gada jūnija līdz septembrim ir „ Southwestern company”  (Pieredzes apmaiņas programmas, pārdošanas menedžmenta) darbiniece.

2006.gada martā Violeta kļūst par Nacionālās ziņu aģentūras LETA reportieri, kur viņas tēmas ir izglītība un zinātne, bērni un ģimene, sabiedrības integrācija, NVO sektors. Te nostrādā gandrīz pusotru gadu līdz uzaicina ieņemt laikraksta „Izglītība un Kultūra” galvenās redaktores vietu. Tā kā viena no tēmām, par ko Violeta rakstīja strādājot ziņu aģentūrā LETA, bija izglītība, tad šo sfēru bija pietiekami iepazinusi un saprata, ka ar redaktores pienākumiem galā tiks un piedāvājumu pieņēma. Tā no 2007.gada oktobra mēneša Violeta Brenčeva ir laikraksta „Izglītība un Kultūra” galvenā redaktore. 2012.gada rudenī viņa izveido savu uzņēmumu, kas izdod iknedēļas e-žurnālu "Skolas Vārds", ir izdevuma galvenā redaktore.

Violeta Brenčeva ir arī uzņēmēja. No 2008.gada viņa ir SIA „KRV” valdes priekšsēdētāja, skaistumkopšanas salona „Nagu meistari” īpašniece un vadītāja. Salons atrodas pašā Rīgas centrā - Ģertrūdes ielā 19/21. Violeta saka, ka vadot uzņēmumu ir guvusi neatsveramu pieredzi uzņēmējdarbībā, saskārusies ar absurdo valsts politiku un birokrātiju, bet kopumā ne uz brīdi nav nožēlojusi, ka ir savs uzņēmums.

Savā ziņā Violeta ir perfekcioniste. Viņai ir svarīgi, lai visas lietas vienmēr ir izdarītas līdz galam un kārtīgi, viss – pat vismazākie sīkumi. Viņa ir pieradusi uzņemties atbildību, vadīt un plānot savu laiku. Amats nekad nav traucējis baudīt kultūras un mākslas pasākumus, ceļot un būt kopā ar draugiem.

Violeta atzīst, ka galvaspilsēta sniedz pavisam citu tonusu dzīves kvalitātei, izaugsmei un pieredzei. Viss, kas šeit ir pieredzēts, ir tikai bagātinājis un spēcinājis viņu augt un attīstīties kā personībai.

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē


Foto no V.Brenčevas personīgā arhīva

 Raksta ID: 643
Atjaunināts: 15 decembris, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Valodnieki un žurnālisti -> Brenčeva Violeta
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=643