Ločmelis Jānis

Literāts, izdevējs un redaktors
Dzimis 1952.gada 2.augustā Balvu rajona Šķilbēnu pagastā, Rekavā. Mācījies  Rekavas vidusskolā. Pēc 8.klases beigšanas mācības turpinājis Jelgavas 3.vidusskolā, kuru absolvējis 1974.gadā.
Padomju okupācijas gados strādājis dažādās nozarēs – mežos, uz jūras, Valkas bibliotēkā. Zināšanas papildinājis pašizglītības ceļā - daudz lasot un interesējoties par literatūras vēsturi. Partijās un vadošos amatos nav sastāvējis.
Kopš 2001.gada Jānis Ločmelis ir izdevējs un redaktors apgādā "Raudava". Piecus gadus izdevis krustvārdu mīklu žurnālu „Krustknābis”, kurā galvenokārt pats arī sastādījis mīklas ar dažādiem pseidonīmiem. 1999.gadā kopā ar Juri Cibuli sarakstījis latgaliešu humoresku krājumu „Īdzer veina, lai dzeive ir feina”.
2008.gadā izdeva dzejoļu krājumu „Meža ilgas”, kurš veidots no trim sadaļām - lirika, satīra un dzejiska proza. Lirikā apkopoti smeldzīgi dzejoļi, kas pauž ilgas pēc jaunības, dabas skaistuma un mīlas burvības. Satīrā izsmieta politiķu iedomība, zemiskums un alkatība. Esejās – dabas skaistuma motīvi un cilvēciskās gara vērtības. No šī krājuma Ritma Pedece dažas dziesmas ir komponējusi .
Ir bijušas vairākas publikācijas „Latvijas avīzē” gan dzejā, gan prozā. Kopš 1993.gada sastāda krustvārdu mīklas dažādiem laikrakstiem un žurnāliem.
Dzīvo Rīgā, bet vasarās mīļuprāt uzturas Rekavā, kur sakopis un labiekārtojis nelielu Tēvzemes stūrīti.

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē

Foto no personīgā arhīva: J.Ločmelis jaunībā; pirmajā skolas dienā, ar māti un ar sievu Ilgu desmit gadu kāzu jubilejāRaksta ID: 629
Atjaunināts: 05 februāris, 2013
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Literāti -> Ločmelis Jānis
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=629