Motokross "Baltais Briedis"

Ideja par to, ka rajona avīzei varētu būt savs kauss motosporta sacensībās, piedzima rajona laikraksta "Vaduguns" žurnālista Antona Bozoviča galvā. Viņa priekšlikumu tolaik atbalstīja redaktors Vitālijs Sanders. Bet lai organizētu motokrosa sacensības par "Vaduguns Kausu", bija nepieciešama jauna motosporta trase. Balvos bija trase, netālu no autokombināta, kur jau notika sacensības, taču tā bija pārāk īsa. Maz bija vietas arī skatītājiem. Jauna vieta trasei tika nolūkota Viļakas pusē. "Pūles prasīja izbūvēt trasi, bet tajos laikos tas bija vienkāršāk. Saimniecības un organizācijas trases izbūvei nosūtīja nepieciešamo tehniku, piešķīra materiālus" - atceras motokrosa sacensību tradīcijas iedibinātājs A.Bozovičs.
Pirmās sacensības "Baltā Brieža" trasē notika 1969.gada 28.septembrī. Sportistiem patika gan trase, gan sacensību organizācija. Ja pirmajās sacensībās dalībnieku kopskaits bija 34 -38, tad trešajās sacensībās piedalījās jau pusotra simta sportistu, lielākā daļa bija no Igaunijas. Ceturtajās sacensībās jau ieradās pirmā motosportistu komanda no Sibīrijas, no Tjumeņas. Trešās kausa izcīņas sacensības tika iekļautas republikas motosporta sacensību plānā, bet piektās - Vissavienības motosporta sacensību kalendārā. Iespaidīgākais skaits motobraucēju vienā gadā vienā klasē un vienā startā bija 76. Sacensībās Viļakā piedalījās PSRS motosporta "zieds", tādēļ arī tās pulcināja daudz skatītāju. Sabrūkot sociālismam, nāca jauni laiki un nebūtībā aizgāja arī motokross par "Vaduguns" kausu. Pēdējās sacensības motokrosā "Baltais Briedis" notika 1989.gadā.
Sacensības jau atjaunotajā "Baltā brieža" trasē atsākas pēc 17 gadiem - 2006.gada 16.septembrī ar Baltijas atklāto komandu čempionātu. Trīs sezonas te veiksmīgi organizējis sacensības Viļakas iedzīvotājs un motokrosa patriots Dmitrijs Samitins. Pēc tam līdz ar ekonomikas krīzi valstī bija vēl viens pārtraukums sacensībām "Baltajā briedī". Tagad trases apsaimniekošanu un nomas līgumu ir noslēdzis motosporta klubs "Motokruīzs". Šobrīd trase ir uzlabota un pilnveidota līdz nepazīšanai un visi trases parametri atbilst pasaules līmeņa mototrasēm.
Motosportisti atzīst, ka mūsu trase ir viena no trim labākajām trasēm Latvijā. Trase ir unikāla ar to, ka šeit ir dabisks reljefs.


Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no Novadpētniecības lasītavas fonda


Raksta ID: 624
Atjaunināts: 15 jūnijs, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Kolektīvi un pasākumi -> Pasākumi -> Motokross "Baltais Briedis"
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=624