Viļakas vokālais ansamblis "Cansone"

Viļakā ir sena vokālo ansambļu dziedāšanas tradīcija, kas radusies jau 60- tajos gados un turpinās līdz šodienai. Par vokālā ansambļa "Cansone" dibināšanas gadu uzskata 1996.gadu. Sākot no 80- tajiem gadiem vokālos ansambļus ir vadījušas: Māra Pukste, Silvija Bičihina, Maruta Pitkeviča. No 2005. gada vokālo ansambli vada Daiga Elksnīte.
„Cansone” repertuārā ir latviešu estrādes dziesmas, tautasdziesmas, šlāģerdziesmas un, protams, arī vokālo ansambļu dziesmu klasika. Ansambļa dziedātājas prot veidot arī skatuvisku šovu, pārtopot gan par vecenītēm, gan dāmām - siržu lauzējām.
Ansamblis dzied Viļakas kultūras nama rīkotajos pasākumos, arī kaimiņpagastos, piedalās Balvu rajona vokālo ansambļu skatēs, Novadu skatēs, gūstot godalgotās vietas. 2011.gada aprīlī, piedaloties vokālo ansambļu skates pusfinālā Daugavpilī, "Cansone" saņēma 2.pakāpi.
Ilggadējās ansambļa dziedātājas ir Ingrīda Šaicāne un Terēze Brokāne, kuras ansambļa pamatsastāvā ir arī šobrīd. Vēl ansamblī dzied Aļona Ārmane, Larisa Kļaviņa, Silvija Kupriša, Jeļena Laicāne, Ineta Lindenberga, Ligija Logina.


Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no Viļakas kultūras nama arhīva


Raksta ID: 551
Atjaunināts: 14 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Kolektīvi un pasākumi -> Kolektīvi -> Viļakas vokālais ansamblis "Cansone"
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=551