Keiša Ilze

Literāte
Dzimusi 1982. gada 6. martā Briežuciema pagastā, bet no viena gada vecuma dzīvo Viļakas pilsētā. Sākusi rakstīt no četrpadsmit gadu vecuma. Bērnībā daudz lasījusi un gribējies arī pašai kaut ko uzraklstīt. Pirmā publikācija bija laikrakstā "Vaduguns". Lolita Lūse "Vadugunī" rakstīja likteņstāstus un ciemojās arī pie Ilzes ģimenes.
Ilzes Keišas darbi publicēti dzejas almanahos „Rēzekne-2008”, „Rēzekne-2009”, „Rēzekne-2011”, "Rēzekne-2012". Viņa piedalījusies visu šo almanahu atvēršanas svētkos.
Publicējusies literatūras almanaha "Olūts" (no 12. līdz 15.laidienam). „Olūta” 14.laidiena prozas darbu konkursā ieguvusi trešo vietu un Latgales kultūras centra izdevniecība Ilzi apbalvojusi ar diplomu un naudas balvu. Savukārt, „Olūta” 15.laidiena prozas darbu konkursā 2010.gadā ieguvusi veicināšanas balvu.
Viņas esejas ir savdabīgas; dzejiskas, emocionālas, ar īpatnēji veidotiem gariem teikumiem, kuros vārdi virknējas netradicionāli.
2008. gadā kopā ar Mārīti Slišāni iznākusi grāmata "Dzīves mīlēšana”.
Ilze darbojas Viļakas novada literātu apvienībā „Viļakas pegazs”, piedalās tā rīkotajos pasākumos, lasa savus darbus tikšanās reizēs ar lasītājiem.
2012.gada Valsts svētku priekšvakarā Ilze Keiša par Viļakas novada popularizēšanu un kreativitāti jaunradē saņēma Viļakas novada domes Atzinības rakstu.

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no personīgā arhīvaRaksta ID: 549
Atjaunināts: 27 decembris, 2021
Atjauninājumu skaits:: 3
Personības -> Literāti -> Keiša Ilze
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=549