Mūzikas grupa "OTTO"

Ideja par grupas dibināšanu radās 1993. gada rudenī, kad par turpmāku kopīgu muzicēšanu vienojās savstarpēji pazīstami puiši, kuri uz to brīdi bija bez savām grupām. Tie bija Oskars Elksnis, Māris Lāpāns, Aleksandrs Balantajevs, Juris Ķirsons. Šādā sastāvā grupa uzstājas dažādos pasākumos apmēram 2 gadus. Tad, sakarā ar mācībām un dzīvesvietas maiņu, no grupas aiziet Oskars. Turpmākos 18 gadus grupa uzstājās  3 cilvēku sastāvā, līdz to pamet Aleksandrs. Nav iespējams pateikt precīzu grupas uzstāšanās reižu skaitu pastāvēšanas laikā, bet aptuvenais skaits varētu būt ap 900 uzstāšanās dažādos deju vakaros, saviesīgās ballītēs, festivālos un citos pasākumos. Kā atpazīstamākos no tiem varētu minēt mūzikas festivālus "Osvalds", "3 zvaigznes", Latgales TV mūzikas festivālu. Grupa OTTO ir piedalījusies arī dažādās labdarības akcijās - piemēram,  Rundāles pils norautā jumta un Preiļu kultūras nama iebrukušo griestu atjaunošanai organizētajos koncertos, dzīvnieku patversmju atbalsta akcijās u.c. pasākumos.
Grupa OTTO ir izdevusi 2 albumus - albumu "Spēle" 1998. gadā mūzikas kompānijas  "Mapl" paspārnē un pašu producētais albums "Ir tādas lietas"  2012. gadā. Regulāri OTTO dziesmas ir bijušas iekļautas ierakstu kompānijas "Mapl" veidotajās mūzikas izlasēs, kā arī tās skan Latvijas Radio 2 un tiek rādītas Latvijas šlāgerkanālā. 2011.gadā OTTO ar Jura Ķirsona dziesmu "Ir tādas lietas" pirmo reizi piedalās arī Latvijas šlāgeraptaujā. Pārsvarā grupas izpildīto dziesmu autors ir Juris Ķirsons, bet vairākas ir arī Māra Lāpāna sacerētas.
Par svarīgāko savā darbībā OTTO uzskata kvalitatīvu, dzīvespriecīgu mūziku, atraktīvu pasniegšanas manieri, kas atbrīvo atmosfēru un liek justies omulīgi.

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no M.Lāpāna arhīvaRaksta ID: 527
Atjaunināts: 20 aprīlis, 2020
Atjauninājumu skaits:: 3
Kolektīvi un pasākumi -> Kolektīvi -> Mūzikas grupa "OTTO"
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=527