Balavins Jevgēnijs

Mākslinieks
Dzimis 1951.gadā Šķilbēnu pagastā, tagad dzīvo Balvos. Neklātienē beidzis Maskavas Tautas universitātes Glezniecības un grafikas nodaļu. Jevgēnijs Balavins ir reālistiskā stila gleznotājs un savos darbos dzīvi ataino reāli.

Strādājis par mākslinieku noformētāju Sadzīves pakalpojumu kombinātā, Lauktehnikā un Balvu gaļas kombinātā. Glezno pārsvarā pēc pasūtījuma. Jevgēnijs uzgleznojis vairākas altārgleznas, kuras tagad atrodas Baltinavas, Šķilbēnu un Rugāju pareizticīgo baznīcās. Pastāvīga viņa darbu ekspozīcija ir Latvijas Robežsardzes telpās Viļakā, jo ilgāku laiku Jevgēnijs Balavins dienējis robežsardzē.

Izstāde bijusi 1985.gadā Lauktehnikas klubā un 2008.gada janvārī Balvu Kultūras un atpūtas centra izstāžu zālē. Izstādē “Klusums” ekspozīciju veidoja četrpadsmit gleznas, kas bija tapušas pēdējos trīs mēnešos – ainavas, portreti un gleznas, kurās atainoti Balvi.
“Vēlos, lai paliek darbi, kuros pēc kāda laika varēs redzēt, kāda izskatījās mūsu pilsēta 21.gadsimta sākumā. Viss ļoti strauji mainās, un pēc laika gleznas būs konkrēta vēsturiska liecība” .

Izstāde "Portreti" Balvu Kultūras un atpūtas centra izstāžu zālē 2009.gada jūnijā

Miris 2017.gada 4.janvārī, apglabāts Balvu pilsētas pareizticīgo kapos

 Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē


 J.Balavins 2008.gada janvārī savas izstādes atklāšanā Balvu KAC un viņa darbi

Foto - I.Bobrova
Raksta ID: 4
Atjaunināts: 13 janvāris, 2017
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Mākslinieki -> Balavins Jevgēnijs
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=4