Piemineklis nacionālajiem partizāniem Slavītos

Piemiņas vietu Bērzpils pagasta nacionālajiem partizāniem - Dominika Baranovska, kas vācu laikā bija Bērzpils pagasta vecākais, nacionālo partizānu grupai, kas darbojās no 1944.- 1946.gadam, kā arī pieminot citus Bērzpils pagasta nacionālos partizānus, kas darbojās no 1944. - 1954.gadam, atklāja 2006.gada 2.novembrī Lazdukalna pagasta "Slavītos", kas agrāk atradās Bērzpils pagastā. Vēsture stāsta, ka 1946.gada 19.janvārī čekas karaspēka vīri uzspridzināja Lagažas bunkuru, kurā atradās nacionālie partizāni Dominiks Baranovskis, Pēteris Klitončiks, Dominiks Škapars, Jāzeps Volkovs un Vilis Svarāns. Viņu vārdi ierakstīti piemineklī.
Piemiņas vietas idejas autore - bijusī Saeimas deputāte, Balvu rajona novadniece Palmīra Lāce, bet piemiņas akmens autors - balvenietis Pēteris Kravalis.
Pieminekli atklāja Nacionālo partizānu apvienības priekšsēdētājs Ojārs Stefans, Bērzpils un Lazdukalna pagastu priekšsēdētāji Aivars Kindzuls un Ēvalds Stērnieks. Piemiņas vietu iesvētīja Nacionālo Bruņoto spēku virskapelāns Atis Vaickovskis

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no Lazdukalna pagasta bibliotēkas fonda


Raksta ID: 360
Atjaunināts: 16 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Kultūrvēstures objekti -> Pieminekļi un piemiņas plāksnes -> Piemineklis nacionālajiem partizāniem Slavītos
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=360