Laicāns Jānis

Mākslinieks, skolotājs.
Dzimis 1954. gadā Valmierā. Mācījies Valmieras rajona Kocēnu astoņgadīgajā skolā, no 1967.gada Viļakas vidusskolā. Pēc Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolas beigšanas strādā ražošanas apvienībā “Latvijas keramika” Jelgavā kā mākslinieks keramiķis. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāli 1998.gadā pie prof. Osvalda Zvejsalnieka. Diplomdarbs - glezna “Ziedošās ābeles”.
Kopš 1976.gada skolotājs Viļakas vidusskolā, no 1996.gada Viļakas Valsts ģimnāzijā.
Piedalījies Rēzeknes mākslas koledžas absolventu izstādē ”Mākslas izglītībai Rēzeknē 40” , Latgales mākslinieku darbu rudens izstādēs Rēzeknē 2002.,2003.,2004.gadā. Personālizstāde 1998. gadā Rēzeknē. Fotoizstādes Mākslas dienu ietvaros Upītes kultūvēstures muzejā 2004.gadā un Viļakas pilsētas muzejā 2007.gadā. Fotoizstāde “Nabokova sindroms” 2008.gadā Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā.
Interese par mākslu sākās 60.gados vecākā brāļa Vladislava ietekmē, kurš bija gleznotājs autodidakts. Vēlāk arī fotogrāfija un kino. Latvijas kinoamatieru biedrības biedrs (1971.-1998.). 70.gadu beigās fotokluba „ Gamma” biedrs, ko vadīja pazīstamais žurnālists Aivars Āķis. Fotogrāfiju apguva Rēzeknes LMV.
Viļakā, skolotāja Rūdolfa Saulīša vadībā, iepazīstas ar dzintara un metāla apstrādi un ar saviem darbiem 1969.gadā pārstāv Latvijas skolu jaunatni izstādē Maskavā, kur saņem apbalvojumu - bronzas medaļu.
Atmodas laikā veidojis māksliniecisko noformējumu vairākām grāmatām par Viļaku. Ir Viļakas pilsētas ģērboņa idejas autors.
Glezno ainavas un klusās dabas. J.Laicāna darbi atrodas Latgales kultūvēstures muzeja ekspozīcijā "Latgales glezniecība" Rēzeknē, privātkolekcijās ASV, Norvēģijā, Zviedrijā un Latvijā. Nodarbojas ar datorgrafiku un mūziku.
Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no personīgā arhīva: J.Laicāna darbi “Rēzekne” un “Jūra pie Engures”


Raksta ID: 265
Atjaunināts: 29 janvāris, 2013
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Mākslinieki -> Laicāns Jānis
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=265