Zelčs Rolands

Dzimis 1984.gada 25.novembrī Balvos. Mācījies Bērzkalnes pamatskolā un Balvu pilsētas ģimnāzijā. 1994.gadā uzsāka mācības Balvu mūzikas skolas akordeona klasē pie pedagoģes Irēnas Šnitkinas. Papildus apguva klavierspēli. Jau mācoties mūzikas skolā, sāka spēlēt Noras Kalniņas lauku kapelā.


2001.gadā iestājas Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā, kur paralēli akordeona spēlei apguva arī sitamos instrumentus un klavierspēli. Rolands jau vairākus gadus spēlē krievu tautas instrumentu orķestrī „Kriviči” un LU folkloras deju kopā „Dandari”. Ar dažādiem mūzikas projektiem un instrumentāliem sastāviem spēlē ballēs un citos saviesīgos pasākumos, kā arī piedalījies festivālos gan Latvijā, gan kaimiņvalstīs – Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Čehijā, Francijā, Austrijā u.c. Spēlē gan krievu, gan latviešu tautas mūziku, ziņģes, kā arī labprāt repertuārā iekļauj musette, džezu un tango.

2009.gada jūnijā Rolands piedalījās Latviešu dziesmu svētkos Kanādā projektā kopā ar ansambli "Čikāgas piecīši ".

Patreiz viņš mācās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā akordeona klasē. Uzsācis muzikālo darbību kapelā  "Hāgenskalna Muzikanti", un indie/rock grupā  "Can_zone".


 Foto no R.Zelča personīgā arhīva: R.Zelčs (2001); N.Kalniņas kapelas sastāvā(2004) un LU folkloras deju kopā "Dandari"(2007)Raksta ID: 243
Atjaunināts: 15 oktobris, 2009
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Tautas muzikanti -> Zelčs Rolands
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=243