Murašova Anna

Māksliniece

Dzimusi 1954.gada 12. augustā Lazdukalna pagasta Pelnupē. Mācījusies Eglaines pamatskolā, Bērzpils vidusskolā, 2 gadus Rēzeknes mākslas skolā. Beigusi Valmieras skaitļojamo mašīnu operatoru skolu un līdztekus mākslas prasmes apguvusi Valmieras akadēmijas  mākslas  studijā.
Kopš septiņdesmitajiem gadiem dzīvo un strādā  Balvos,  strādājusi par noformētāju Balvu gaļas kombinātā, vēlāk māksliniece - noformētāja tirdzniecības uzņēmumā "Turība".
Savulaik  Rēzeknes Tiņanova muzejā glabājās Annas Murašovas  darbi, kuri tapuši pēc muzeja darbinieku lūguma.  Tajos redzami Rēzeknes atsevišķi objekti 20.gs.sākumā.
Annas Murašovas darbi  pazīstami ne tikai mūsu rajona cilvēkiem, bet visā Latvijā. Jāpiemin, ka mākslinieces radītspēja ir apbrīnojama. Dažos mēnešos tapušas pat līdz 50 gleznām, gan pēc pašas iedvesmas, gan pasūtījuma. Daba ir vadošais viņas darbu motīvs. Balvenieši jau atpazīst  Annas rokrakstu, jo gleznas izvietotas pansionātā "Balvi", uzņēmumos "Senda Dz",  Nāc un ēd" u.c. Viņa noformē arī telpas. Tā 2008.gadā Anna ar tematiskiem skatiem apgleznoja lielu pirti Jelgavā.
Ar lielu atbildības sajūtu māksliniece strādāja pie darba "Dieva acs", kurš  redzams Balvu Romas katoļu baznīcas augšējā kupolā.  
Ziedi, dzimtās mājas, bērnības upe, labības lauks, ceļa līkums, klusā daba un skaistas  meitenes portrets.  Uz jautājumu vai gleznām ir nosaukumi - māksliniece tikai nosmej, ja kāds to prasa, uzrakstu, bet man labāk patīk, ja nosauc to pats cilvēks, kurš manu darbu izvēlas. 

Annas Murašovas darbu izstādes 2009.gada februārī bija Alūksnē un Balvu Novada muzejā.

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē


 

Foto no A.Murašovas personīgā arhīvaRaksta ID: 201
Atjaunināts: 20 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Mākslinieki -> Murašova Anna
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=201