Circene Natālija

Garīgo dziesmu dziedātāja
Dzimusi 1967.gada 28.februārī Pleskavas apgabala Pitalovas rajonā. Beigusi Pleskavas kooperatīvo tehnikumu. Pēc tehnikuma beigšanas viņu uzaicināja strādāt Šķilbēnos par veikala vadītāju, jo tajā laikā Natālija jau gatavojās precēties ar Šķilbēnu puisi. Pēc dekrēta atvaļinājuma vēl pastrādāja veikalā Rekavā, bet 1991.gadā Circeņu ģimene uzcēla māju, pārcēlās dzīvot uz Bākarovu un sāka saimniekot savā saimniecībā. Ģimenē izaudzināti trīs dēli.
Natālija psalmu dziedāšanā sāka piedalīties 90.gadu sākumā, kad jau dzīvoja Bākarovā. Viņa stāsta - bija ierasts, ka no katras mājas kāds gāja uz dziedāšanu. Aizgājusi kopā ar vīramāti, iepaticis un tā sākusi iet pati, jo dziedāt psalmus esot svēta lieta. Dziedājusi kopā un daudz mācījusies no Šakinu sievām: Annas Šakinas, Natālijas Šakinas un Stefānijas Šakinas. Saka, ka iemācīties dziedāt psalmus bijis viegli, jo ģimenē visu laiku runājot latgaliski.
Natālija Circene ir viena no Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā iekļautās vērtības "Psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē" nesējām
Netālu no Circeņu mājām ir Bākarovas krucifikss, kuru viņi regulāri atjauno un kopj. Vispirms to atjaunoja 1992.gadā, pēc tam 1995.gadā - uzlika jumtiņu. 90.gados maija mēnesī te dziedāt sanāca 9 apkārtējo māju sievas, tagad gan vairs nav kas nāk.


Foto no N.Circenes personīgā arhīva


Raksta ID: 1272
Atjaunināts: 08 oktobris, 2018
Atjauninājumu skaits:: 1
Katoliskā tradicionālā mūzika un tās kopēji -> Garīgo dziesmu dziedātāji -> Circene Natālija
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=1272