Raginska Inita

Medņevas folkloras kopas "Egle" dziedātāja un kapelas "Paeglīte" vadītāja
Dzimusi 1977.gada 28.janvārī Vecumu pagasta Kozīnē. Tagad dzīvo Medņevas pagasta Semenovas ciemā. Līdz 9.klasei mācījusies Viļakas vidusskolā, bet pēc tam mācības turpināja J.Ivanova Rēzeknes mūzikas koledžā. No 1997.gada līdz 2001.gadam turpināja studijas J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, iegūstot kvalifikāciju - mākslas bakalura grādu mūzikas pedagoģijā. Vēl Inita 2011.gadā beigusi Rēzeknes augstskolu (kvalifikācija - kristīgās mācības un ētikas skolotāja) un 2013.gadā - Latvijas Universitāti (sertifikāts - skolotājs mentors).
1999.gadā, paralēli mācībām, Inita Raginska sāka strādāt Viduču pamatskolā par mūzikas skolotāju. Tagad ir arī kristīgās mācības skolotāja. Kādu laiku (2005-2007) viņa bija mūzikas skolotāja arī Viļakas Valsts ģimnāzijā, bet no 2015.gada - ir mūzikas skolotāja Žīguru pamatskolā. Inita Raginska no 2002.gada strādā arī par teorijas skolotāju Viļakas Mūzikas un mākslas skolā. Bija Mūzikas metodiskās apvienības vadītāja Viļakas novadā.
Inita dzied jau no bērnības - gan skolas koros, gan baznīcas koros. Dziedāt iemācījās no mammas Marijannas Kokorevičas, kura prot dziedāt daudzas dziesmas un arī dzied vairākos kolektīvos. Skolas laikā vasaras brīvdienās viņa dzīvoja pie vecmammas Borbalas Dukaļskas - Medņevas etnogrāfiskā ansambļa dziedātājas, kura iemācīja mīlēt tautasdziesmas, kā arī cept maizi. Tā kā gan mamma, gan vecmamma abas dziedājušas etnogrāfiskajā ansamblī, tad arī Initas ikdiena bija un ir saistīta ar dziesmu. 2008.gada vasarā projekta laikā Medņevā radās jauna folkloras kopa "Egle", kurā iesaistījās un joprojām dzied arī Inita. Vēlāk - 2013.gadā pie kopas izveidojās kapela "Egle”, jo gribējās apmeklēt muzikantu pasākumus un apgūt sen aizmirstas muzikantu spēlētās melodijas. Apgūstot repertuāru, kapela sāka piedalīties večerinkās, zaļumballēs, muzikantu saietos  utt. Inita spēlē uz dažādiem mūzikas instrumentiem - akordeona, klavierēm, sintezatora, ērģelēm, blokflautas, ģitāras, cītara.
Inita Raginska ir viena no Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā iekļautās vērtības "Dziedāšana ar pusbalsu" nesējām. "Par dziedāšanu pusbalsī nemaz nevaru pateikt, ka īpaši kas mācīja. Dzirdēju kā dzied Medņevas sievas, pēc tam ņēmu un dziedāju pati".
Inita Raginska allaž ir vadījusi vokālos ansambļus gan skolā, gan pagastā. 2003.gadā Medņevā tika noorganizēts sieviešu vokālais ansamblis "Melodija", kura vadību uzticēja Initai. Kolektīvs katru gadu ar panākumiem piedalās vokālo ansambļu skatēs un gūst panākumus. Pati Inita no 2012.gada dzied arī Balvu jauktajā korī "Mirklis".
No 2011.gada Inita Raginska ir Svētdienas skolas skolotāja, no 2013.gada - Viļakas katoļu baznīcas draudzes priekšniece, ērģelniece Viļakas katoļu baznīcā, Alfa kursu administratore
Intereses - aktiermāksla, klasiskā, tautas un garīgā mūzika, garīgā literatūra

Inita Raginska 2022.gadā saņēmusi "Latvijas Lepnums 22" balvu nominācijā "Skolotāja".


Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē


Foto no I.Raginskas persionīgā arhīva: Inita; šūpolēs Borisovas tautas namā Lieldienu pasākumā (2012); ar folkloras kopu "Egle"; muzikantu saietā Aizkrauklē (2017)Raksta ID: 1252
Atjaunināts: 28 decembris, 2022
Atjauninājumu skaits:: 4
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Raginska Inita
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=1252