Cibule Inese

Folkloras kopas "Rekavas dzintars" dziedātāja
Dzimusi 1965.gada 27.maijā Rekavā. Mācījusies un 1983.gadā pabeigusi Rekavas vidusskolu. Pēc vidusskolas absolvēšanas Inese studēja Latvijas Valsts universitātes Pedagoģijas fakultātē, kuru beidza 1988.gadā. 2000.gadā turpat LU ieguva maģistra grādu ģeogrāfijā
1988.gadā Inese atgriezās Rekavā un sāka strādāt par skolotāju Rekavas vidusskolā. No 1989.gada līdz 1994.gadam bija arī ārpusklases darba organizatore skolā. Rekavas vidusskolā strādā joprojām.
Inese Cibule aktīvi piedalās arī pagasta un novada kulturas pasākumos, palīdzot gan organizēt, gan uzstājoties ar pašdarbības kolektīviem
Tā kā Šķilbēnu pagasta ļaudis aktīvi darbojas folkloras vērtību saglabāšanā un pētīšanā, tad folkloras kopas "Rekavas dzintars" repertuārā pamatā ir vecmammu un sava novada teicēju dziedātās un nākamajām paaudzēm saglabātās dziesmas. Kopa popularizējot latgaliešu tradicionālo dziedāšanu, papildina to ar tautas mūzikas instrumentiem un mūsdienīgām apdarēm. Viena no tradicionālās dziedāšanas neatņemamām sastāvdaļām ir "dziedāšana ar pusbalsi". Inese Cibule ir viena no tām, kas to dara. Folkloras kopā viņa dzied kopš 1997.gada.  Inese Cibule ir viena no Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā iekļautās vērtības "Dziedāšana ar pusbalsu" nesējām.
2012.gadā Šķilbēnu pagasta dziedātgribošos ļaudis kopā sapulcināja jauna un enerģiska kordiriģente Karīna Romanova un izveidoja jaukto kori "Viola", kurā no pašiem pirmsākumiem dzied arī Inese. Kolektīva repertuārā ir gan klasiskās kora dziesmas, gan sakrālā mūzika, gan modernie skaņdarbi. Inese 2018.gadā ar kori jau otro reizi piedalīsies Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos.
Inese ir vadījusi vairākus projektus, kuri sekmējuši abu kolektīvu materiāli tehnisko bāzi - folkloras kopas "Rekavas dzintars" CD ierakstu un izdošanu, arheoloģisko zābaciņu izgatavošana folkloras kopas dalībniekiem, tautu tērpu komplekta iegāde jaunizveidotajam Šķilbēnu pagasta jauktajam korim "Viola" un vestes kora dalībniekiem. Tāpat viņa realizējusi projektu par tradicionālo un mūsdienīgo aušanas prasmju pilnveidošanu Rekovā.
Patīk rokdarbi un fotografēšanaAvotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē

Foto no I.Cibules personīgā arhīva: Inese (2018); ar folkloras kopu uzstājoties "Baltica 2012" Madonā; CD "Iz vacuo okas sukruma" vāka fotogrāfija (2011); CD prezentācijas koncertā Rekavas kultūras centrā (2011); kopā ar vienu no folkloras kopas krustmātēm Rutu Cibuli Mūzikas akadēmijā pēc koncerta "Ziemeļlatgale. Mantinieki" Baltica 2015 ietvaros; folkloras kopas 21 gadu pastāvēšanas koncertā "Acīte" Rekavā (2016)


Raksta ID: 1244
Atjaunināts: 26 aprīlis, 2018
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Folkloras teicēji, vācēji, izpildītāji -> Cibule Inese
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=1244