Erciks Staņislavs

Tautas muzikants
Dzimis 1944.gada 21.septembrī Medņevas pagasta Lodumas ciemā. Nedaudz pamācījies Viduču pamatskolā, agri sāka strādāt par traktoristu vispirms kolhozā "Zelta vārpa", pēc tam padomju saimniecībā "Medņeva". Tā par traktoristu nostrādāja līdz pat aiziešanai pensijā.
Staņislavs dzimis un audzis muzikantu ģimenē - spēlējis gan tēvs Antons Erciks, gan abi brāļi - Marjans un Jānis, gan māsas - Malvīne un Janīna. Staņislavs sācis spēlēt no deviņu gadu vecuma. Agri sācis ar brāļiem spēlēt mājas ballītēs, večerinkās. Staņislavs bijis par muzikantu vairāk kā 50 kāzās, arī karaballēs, talkās. Viņš var nospēlēt visu pēc kārtas, noklausās kādu dziesmu un tūlīt var nospēlēt. Tagad labprāt spēlē arī R.Paula dziesmas. Spēlē uz bajāna, garmoškas, kādreiz spēlēja arī cītaru. Reizēm Staņislavam ar vijoli pievienojas kaimiņš Staņislavs Circenis. Padomju laikos, lai spēlētu pasākumos prasīja apliecību. Tad nu kluba vadītāja nosūtīja Staņislavu uz sešu mēnešu kursiem uz Balviem, kur viņš mācījās spēlēt pēc notīm. Bet pamatā viņš joprojām spēlē pēc balss.
Kopš pirmā muzikantu saieta 2006.gadā, Staņislavs Erciks piedalījies visos pasākumos "Ermoņiku skaņas". Labprāt saspēlē kopā ar Valdi Prancānu, Jāzepu Zarembu, Marjanu Babānu. Par Staņislavu saka, ka viņa garmoška ne tikai spēlē, bet dzied.
Piedalījies muzikantu saietos arī Madonā, Gulbenē, Salnavā un citur.

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē

Foto no personīgā arhīva: Staņislavs Erciks (sēž) „Ermoņikas skaņās” (2013)


Raksta ID: 1110
Atjaunināts: 06 oktobris, 2014
Atjauninājumu skaits:: 1
Personības -> Tautas muzikanti -> Erciks Staņislavs
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=1110