Duļbinska Anele

Garīgo dziesmu dziedātāja
Dzimusi 1932.gada 8.jūlijā Medņevas pagasta Viduču ciema "Sudmalnieku" mājās, kur dzīvo joprojām. Pabeigusi piecas klases Viduču pamatskolā, sākusi strādāt vispirms tēva saimniecībā, pēc tam par slaucēju Viduču liellopu fermā. Te viņa nostrādāja no 1953.gada līdz pat 90.gadu sākumam. Par labo darbu saņēmusi daudzus apbalvojumus. 1974.gadā Anele nopirka automašīnu "Žigulis" un bija pirmā sieviete saimniecībā, kura brauca ar automašīnu. Un brauc joprojām.
Dziedāt psalmus sāka jau bērnībā, ejot līdzi mammai. Dziedāja līdzi un visu samācījās, vēlāk jau regulāri lasīja lasījumus. Anele saka, ka viena psalmu dziedāšanu nevada, kaut arī visu zina. Dzied kopā ar Aneli Loginu, Birutu Loginu, Natāliju Smušku, Janīnu Kaimiņu, Jadvigu Duļbinsku, Irēnu Bukšu. Parasti dzied Viduču ciemā.
No 1996.gada Anele Duļbinska daudzus gadus dziedāja Viļakas katoļu baznīcas korī, kamēr to vadīja Maruta Pitkeviča. Vēlāk to sāka vadīt Inita Raginska un tagad tas vairāk skaitās kā jauniešu baznīcas koris. Pēc acu operācijas 2013.gadā Anele dzied retāk
Dzied pie krusta Viduču ciema kapsētā.

Mirusi 2019.gada 2.aprīlī


Anele Duļbinska (2014) - I.Bobrovas fotoRaksta ID: 1101
Atjaunināts: 30 janvāris, 2020
Atjauninājumu skaits:: 3
Katoliskā tradicionālā mūzika un tās kopēji -> Garīgo dziesmu dziedātāji -> Duļbinska Anele
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=1101