Circene Lilita

Medņevas etnogrāfiskā ansambļa un garīgo dziesmu dziedātāja
Dzimusi 1946.gada 6.decembrī Medņevas pagasta Lodumas ciemā. Vispirms mācījusies Viduču astoņgadīgajā skolā, pēc tam Valmieras profesionāli tehniskajā skolā. Pēc skolas absolvēšanas uzreiz sāka strādāt Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā, kur nostrādāja septiņus gadus. 1971.gadā paralizēja mammu un Lilita bija spiesta nākt dzīvot uz Medņevu. Te viņai ciema padomē piedāvāja kasieres darbu, kuru veica vairāk kā desmit gadus. Tālāk sekoja pieci gadi veikalā par pārdevēju un pieci gadi Medņevas bērnudārzā par veļas mazgātāju. Pensijā kopš 1996.gada, jo rūpnīcā bija darbs kaitīgos apstākļos.
Lilita Circene kādreiz dziedājusi Medņevas sieviešu vokālajā ansamblī, tad Viļakas jauktajā korī pie diriģentes Silvijas Bičihinas. 2009.gadā viņa sāka piedalīties un dziedāt Medņevas etnogrāfiskajā ansamblī, bet tā kā lielākā daļa ansambļa sievu piedalījās psalmu dziedāšanā, tad aicināja dziedāt arī Lilitu. Lai arī iepriekš psalmus Lilita netika dziedājusi, viņa tos ātri apguva, un jau 2013.gadā sāka lasīt arī lasījumus. Lilita Circene dzied kopā ar Natāliju Smušku, Vitāliju Loginu, Silviju Babāni, Malvīni Ločmeli, Helēnu Locāni.
Mirusi 2014.gada 21.decembrī


Foto no personīgā arhīva: Lilita Circene (2011); Medņevas vokālais ansamblis 70.gados ( no kreisās puses: Devgasija Aleksandrova, Regīna Babāne, Helēna Zelča, Natālija Logina, Lilita Circene, Maija Duļbinska, Jevgēnija Barkāne, Helēna Locāne); ar māsu Edīti (1972); ar vīru sudrabkāzās (1991)


Raksta ID: 1084
Atjaunināts: 09 janvāris, 2015
Atjauninājumu skaits:: 1
Katoliskā tradicionālā mūzika un tās kopēji -> Garīgo dziesmu dziedātāji -> Circene Lilita
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=1084