Sprukule Inita

Folkloras kopas „Atzele” un garīgo dziesmu dziedātāja

Dzimusi 1969.gada 1.maijā Viļakā. Mācījusies Viduču pamatskolā. No 16 gadiem sāka strādāt par slaucēju Medņevas padomju saimniecības kompleksā "Avoti". 1988.gada jūnijā apprecējās, 1990.gadā - piedzima meita.

1992.gadā Inita no Medņevas pārceļas dzīvot uz Susāju pagasta Kravaļu ciemu - vīra vectēva mājām. Te dzīvo arī tagad un strādā savā piemājas saimniecībā.

Inita Sprukule ir viena no Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā iekļautās vērtības "Psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē" nesējām. Dziedāt psalmus viņa sākusi no 2002.gada, jo psalmu dziedātāja bija arī viņas mamma Valentīna Logina no Medņevas pagasta Kozlovas. Sākumā piedalījusies tikai kā dziedātāja, bet no 2010.gada viņu aicina kā vadītāju. Inita Sprukule dzied un vada psalmus visur, kur vien aicina. Viļakas pusē psalmus dzied pēc vecajām grāmatām ar visām lasīšanām. Visbiežāk psalmus dzied vienu reizi pirms bērēm, un, ja aicina bēru dienā iet uz baznīcu un uz kapiem. Psalmus pirms vai pēc kapiem bēru dienā nedzied. Dzied pēc gada, pieminot mirušo. Šobrīd Inita Sprukule ir viena no vadošajām jaunajām dziedātājām un psalmu vadītājām Viļakas pusē.

No 2000.gada Inita dzied Viļakas folkloras kopā "Atzele"

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē


Inita Sprukule pirms uzstāšanās Balvu pansionātā 2013.gada 21.jūnijā (I.Bobrovas foto)Raksta ID: 1036
Atjaunināts: 30 janvāris, 2020
Atjauninājumu skaits:: 3
Katoliskā tradicionālā mūzika un tās kopēji -> Garīgo dziesmu dziedātāji -> Sprukule Inita
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=1036