Dundenieku keramikas ceplis

Jolantas un Valda Dundenieku keramikas darbnīca atrodas Bērzpils pagasta Saksmalē. Te sākās viņu kopīgā darbība, un te 1987.gadā tika uzcelts ceplis. Dundenieku keramikas darbnīcā var redzēt plašu keramikas darbu klāstu: svečturus, vāzes, krūzes, bļodas, medauniekus, piena podus, krūkas un citas saimniecības preces. Keramiķiem ir arī īpaša kolekcija, ko viņi nepārdod, bet var tikai apskatīties.

Darbnīcā ceļotājiem piedāvā noskatīties videofilmu „Vāpes dziesma” (2000), kurā uzskatāmi parādīts, kā no māla pikas top trauks. Ir iespēja pašiem iemēģināt roku māla trauku radīšanā, ir iespēja iegādāties keramiku. Katru gadu keramiķi laipni aicina ciemiņus uz cepļa kurināšanu.

Jolanta Dundeniece ir  Tautas daiļamata meistare kopš 1990.gada, Valdis Dundenieks – kopš 1995.gada. Viņi ir vienīgie profesionālie keramiķi Balvu reģionā. Foto no Dundenieku personīgā arhīva: jolanta un Valdis Dundenieki Ķīpsalā (2003); roku virpošanā iemēģina bobslejists O.Melbārdis (2012); trauku ceplī; pods medaunieks ar lāci


Raksta ID: 1031
Atjaunināts: 17 jūnijs, 2013
Atjauninājumu skaits:: 1
Tūrisma objekti -> Apskates objekti -> Dundenieku keramikas ceplis
http://balvurcb.lv/kb/index.php?View=entry&EntryID=1031