Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Keišu ģimene

Raksta ID: 9
Atjaunināts: 31 augusts, 2015

Par Keišiem saka, ka tā ir dziedoša dzimta vairākās paaudzēs. Lucija un Jāzeps Keiši dzīvo Baltinavas pagasta ‘Slobodā’. Turpat netālu dzīvo arī dēli Jānis un Aivars, un meita Velta, vienīgi Anita ir projām. Sākumā Lucija spēlējusi kopā ar brāli un tēvu, kad apprecējās ar Jāzepu, muzicēšana palika otrajā plānā, jo svarīgāka tobrīd bija bērnu audzināšana. Tajā laikā spēlēja tikai Jāzeps - 25 gadus Baltinavas pūtēju orķestrī.

Kad bērni paaugās, viens no dēliem ierosinājis muzicēšanu atsākt. Keišu ģimene izveidoja savu ģimenes kapelu. Lucijai klēpī bija cītars, Jāzeps sita bungas, dēls Juris spēlēja akordeonu, Jānis - ģitāru, bet meita Velta - dažādus grabuļus (reizēm brāļa vietā arī ģitāru). Žēl, ka nav skaitīts cik kāzās un citos godos spēlēts, jo vasarās gandrīz visas sestdienas viņiem bija aizņemtas. Tā visi kopā muzicēja apmēram desmit gadus. Jāpiezīmē, ka visi savus mūzikas instrumentus apguvuši pašmācības ceļā, vienīgi Juris Balvu Mūzikas skolā apguvis akordeona spēli. Uzstājušies pirmajā dziedošo ģimeņu „Spietā”, ieskaņoti radio un televīzijas ierakstos. Daudzus gadus Lucija dziedāja un spēlēja cītaru, bet Jāzeps sita bungas Baltinavas etnogrāfiskajā ansamblī. Nu jau Jāzeps ir miris.

Pēc ģimenes kapelas Jānis un Juris izveidoja savu ansambli „Brāļi Keiši”, un spēlējuši šlāgerus, popmūziku un tautas mūziku. Piedalījušies pirmajos mūzikas festivāla „Osvalds” koncertos. 1997.gadā brāļi sarakstīja pat specveltījuma dziesmu festivālam. Diemžēl, Jura un Jāņa vairs nav. Jura mūžs aprāvās 2007.gada 27.novembrī. Viņš bija Baltinavas pagasta muzikālā dvēsele - spēlēja ne vien ģimenes kapelā un ansamblī, bet dziedāja arī pagasta un baznīcas koros. Jānis mira 2015.gada 8.augustā, stundu pēc uzstāšanās mūzikas festivālā "Osvalds". 

Raksta ID: 9
Atjaunināts: 31 augusts, 2015
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2555
Ievietots:: 17 oktobris, 2007 by Admin A.
Atjaunināts:: 31 augusts, 2015 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Boldāns Jāzeps
b Bukša Marija
b Circens Alfrēds
b Džigurs Voldemārs
b Erciks Staņislavs
b Jermacāns Pēteris
b Keiša Aija
b Keiša Lūcija
b Keišs Aigars
b Krakops Zintis
b Lazdiņš Jānis
b Lazorenko Nikolajs
b Logins Jānis
b Ločmelis Aleksandrs
b Ločmelis Vitālijs
b Mednis Alberts
b Mūrmanis Harijs
b Rancāns Andrejs
b Supe Marija
b Supe Vilhelms
b Vancāne Emerita
b Zaremba Jāzeps
b Zelčs Aivars
b Zelčs Eventijs
b Zelčs Rolands
b Šaicāns Ainis
b Čakāns Elmārs