Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Ganiņa Inga

Raksta ID: 895
Atjaunināts: 18 jūlijs, 2016
Maizes cepēja
Dzimusi 1962.gada 19.augustā Rēzeknē. Mācījusies Rēzeknes 1.vidusskolā, pēc tam Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības fakultātē par kokapstrādes inženieru – tehnologu. 1985.gadā, beidzot augstskolu, pēc nosūtījuma nonākusi darbā Žīguru MRS par kokapstrādes ceha meistari.
1990.gadā Inga pārcēlusies uz Susāju pagasta Kulpeni, uz vīra vecāku mājām, kur dzīvo joprojām. Šajās mājās bijusi maizes krāsns un Inga te sākusi cept maizi. Sākusi cept pēc grāmatām. Mājās dabūjusi Lauksaimnieka gadagrāmatu, kurā bijušas maizes receptes. Paņēmusi primitīvāko un sākusi mēģināt. Un tā pamazām arods rokā. Tolaik rudzu miltus iegādājušies Rēzeknes labības pārstrādes uzņēmumā, jo visu sagatavot pašiem sanācis dārgāk. Un pie reizes iegriezusies vecāku mājās.
Inga atceras, ka mājās bijusi saglabājusies abra, bet ļoti smaga, un tāpēc mīklu tomēr jaucot bļodā. Cep baltmaizi, saldskābo maizi un rudzu maizi. Katru sestdienu, kad mājās sabraucot bērni, tiek cepta baltmaize. Cep gan parasto baltmaizi, gan ar dažādām piedevām. Tāpat reizi nedēļā tiek cepta rudzu maize, ko reizēm dažādojot ar augļiem, sēklām vai riekstiem.
Cep arī saldskābo maizīti. Rupjmaizes ķieģelīti vakarā aplejot ar piena sūkalām un liekot siltā vietā. Otrā dienā, kad viss jau drusku ieskābis, klāt pieliekot kviešu miltu 2.šķiru (tie esot dabiskāki), samīca un cep. Inga maizi cep pannās.
Ar maizes krāsni arī visādi bijis, bet tagad jau ir pieredze. Inga piebilst, ka arī no ekonomiskā viedokļa daudz lētāk ir izcept maizi krāsnī nevis gāzes plīts cepeškrāsnī. „Mājās maizes krāsns ir un būs, un ceps”.

Inga Ganiņa (2011) - I.Bobrovas foto
Raksta ID: 895
Atjaunināts: 18 jūlijs, 2016
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 1414
Ievietots:: 29 septembris, 2011 by Ināra B.
Atjaunināts:: 18 jūlijs, 2016 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Arnicāns Uldis
b Atpile Ināra
b Bratuškina Valentīna
b Briede Ilze
b Budeviča Anna
b Bērziņš Ilgvars
b Circene Sarmīte
b Griestiņa Marija
b Grigāne Arnita
b Grigāne Gunta
b Grigāne Marijanna
b Jermacāne Anna
b Jermacāne Vija
b Keiša Valentīna (dz. Logina)
b Krima Inese
b Kubaka Tekla
b Kukurāne Marija
b Lazdiņa Ilga
b Livzeniece Marcijana
b Logina Domicella
b Martinova Anastasija
b Martuzāne Lilita
b Mičule Leonīda
b Odumiņa Veronika
b Pipcāne Genovefa
b Pitkeviča Stefānija
b Pugača Marta
b Pumpure Aija
b Pundure Anna
b Tūmiņa Guna
b Vaivode Palmīra
b Voiciša Lidija
b Zvejniece Aina
b Škapare Leontīna
b Čudarāne Regīna
b Ķirsone Tamāra