Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Pundure Leontīna

Raksta ID: 886
Atjaunināts: 18 jūlijs, 2016
Audēja
Dzimusi 1966.gada 6.decembrī Briežuciema pagasta Torkovā. Te dzīvo arī tagad. Mācījusies Briežuciema astoņgadīgajā skolā, pēc tam 34. Rīgas profesionāli tehniskajā vidusskolā par frizieri. Vēlāk beigusi Daugavpils universitātes Sociālo zinātņu fakultātē psiholoģiju un 2010.gadā – Sabiedrības un iestāžu vadības maģistra studiju programmu Daugavpils universitātes Balvu filiālē.
No 1985.gada līdz 2006.gadam Leontīna strādājusi par frizieri. Sākumā frizētavā Balvu sadzīves pakalpojumu kombinātā, pēc tam Rekavā un Briežuciemā kā pašnodarbinātā. Tad trīs gadus līdz 2009.gadam nostrādājusi Briežuciema pagastā par sekretāri, bet no 2009.gada ir Balvu novada bāriņtiesas locekle Briežuciema un Vectilžas pagastos.
Kad 2008.gadā Briežuciemā izveidojusies aušanas darbnīca, arī Leontīna sākusi mācīties aust. Kādreiz tika audusi viņas mamma Domija Logina, jo desmit bērnu ģimenei vajadzību allaž bijis daudz. Audusi, galvenokārt, parastās vilnas segas. Kad beigusi aust, stelles tikušas noliktas bēniņos, kur viņas ilgu laiku arī stāvējušas. Leontīna zinājusi, ka mājās esot stelles, bet domājusi, ka noteikti trūkstot daudzu detaļu, un tā tās turpinājušas tur stāvēt.
Aušanas prasmi Leontīna, kopā ar citām sievām, apguvusi pie Ivetas Gabrānes un Jugitas Boldānes. Bet bieži sanācis tā, ka pa dienu aust Briežuciema centrā nav bijis laika, bet pēc darba atkal jāsteidzas uz mājām. Tad nu 2010.gadā novilkuši lejā vecās mammas stelles, kuras izrādījušās labā kārtībā. Tagad Leontīna mierīgi var aust vakaros vai citos brīvos brīžos. Sākumā domājusi – kaut ko priekš sevis uzaust, bet nu jau pāris darbi ir arī pārdoti. Kopā ar citu Briežuciema audēju darbiem, Leontīnas Pundures darbi 2011.gada februārī pabijuši Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā , jūnijā – Lielajā Latgaļu gadatirgū Ludzā, arī vietējā kultūras namā un citur.
Foto no personīgā arhīva: L.Pundure (2011)
Raksta ID: 886
Atjaunināts: 18 jūlijs, 2016
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 1625
Ievietots:: 13 septembris, 2011 by Ināra B.
Atjaunināts:: 18 jūlijs, 2016 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Baranovska Anna
b Berķe Dženija
b Blāķe Alīse
b Boldāne Jugita
b Borise Valērija
b Bratuškina Valentīna
b Bukša Sandra
b Daukste Valentīna
b Dupuža Izabella
b Gabrāne Iveta
b Gailuma Marta
b Jermacāne Marija
b Kaša Valentīna
b Kindzule Irēna
b Kraina Astrīda
b Kukurāne Marija
b Lazdiņa Ilga
b Ločmele Aina
b Līmanāne Anzelma
b Maderniece Irīda
b Mičule Leonīda
b Pabērza Antonija
b Pakalnīte Skaidrīte
b Pitkeviča Stefānija
b Pošiva Paulīna (dzim. Kaļva)
b Pundure Anna
b Pundure Irīna
b Romka Malvina
b Slišāne Annele
b Socka Austra
b Spridzāne Ligita
b Strupka Anna (dz. Aleksāne)
b Studente Ārija
b Zelča Irēna
b Šumska Anna