Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Apeins Ilmārs

Raksta ID: 757
Atjaunināts: 20 februāris, 2017
Militārais darbinieks
Dzimis 1967.gada 24.novembrī Balvos. Līdz aptuveni sešu gadu vecumam dzīvoja Krišjāņu pagastā, bet tad ģimene pārcēlusies uz Rēzeknes novada Bērzgales pagastu, kur dzīvo arī šobrīd. No 1986.gada līdz 1988.gadam dienējis padomju armijas obligātajā karadienestā Afganistānā  nodaļas komandiera amatā.
Pēc atgriešanās no dienesta iestājies DPI, kur apguvis specialitāti "Fizkultūras un sākotnējās militārās apmācības skolotājs". Tā kā 90.gadu sākumā nebija darba, Ilmārs pāris gadus nostrādāja apsardzē maiznīcā "Aldona".
Dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1996.gadā Zemessardzes 36.Rēzeknes bataljonā Jaunsargu vadītāja amatā. 1998.gadā iestājas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. 1999.gadā iecelts Zemessardzes 36.Rēzeknes bataljona Izlūkošanas nodaļas priekšnieka amatā. No 2002.gada dienestu turpina Zemessardzes 3.kājnieku brigādē:  sākumā  Kaujas atbalsta rotas Inženiertehniskā vada komandiera amatā, bet no 2003.gada – Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas nodaļas komandiera amatā. 2003.gadā turpmākajam dienestam tika pārcelts uz Ādažu mobilo strēlnieku mācību centra Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas vada komandiera amatu, bet no 2004.gada dien 54. ITBN Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas rotas 3.vadā, kas dislocēts Rēzeknē.
2003.gadā I.Apeins piedalījās starptautiskajā miera nodrošināšanas misijā Kosovā. Par šo dienestu saņēmis teicamu atestāciju no Norvēģijas bruņoto spēku augstākstāvošajiem komandieriem. 2005. un 2006.gadā vēlreiz devās uz Afganistānu. šajā starptautiskajā operācijā I.Apeins bija Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas vada komandieris. Latvijā un starptautiskajās operācijās vadījis darbus pie vairāk nekā 6000 sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšanas, par ko saņēmis NBS komandiera Goda zīmes par 600 un vairāk sprāgstošu priekšmetu un par 1000 un vairāk sprāgstošu priekšmetu iznīcināšanu.
I.Apeins apbalvots ar daudziem citiem apbalvojumiem. No tiem augstākie ir NATO ģenerālsekretāra medaļa un LR aizsardzības ministra piemiņas medaļa "Sekmējot Latvijas dalību NATO". Par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienai 2010.gada 1.maijā virsleitnants I.Apeins Rīgas pilī saņēma V šķiras Viestura ordeni

Avotu saraksts Novadpētniecīnbas datu bāzē

Foto no personīgā arhīva
Raksta ID: 757
Atjaunināts: 20 februāris, 2017
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2289
Ievietots:: 02 septembris, 2010 by Ināra B.
Atjaunināts:: 20 februāris, 2017 by Ināra B.
Also listed in
folder Personības -> Valsts apbalvojumi


Citi raksti šajā sadaļā
b Akuls Pēteris
b Aleksandrovs Jānis
b Berķis Zigfrīds Rihards
b Bikovskis Valdis
b Bondars Edgars
b Bozovičs Antons
b Dzenītis Jānis
b Gabranovs Pēteris
b Gailis Jānis
b Jozuus Kārlis
b Kaluga Imants
b Kazinovskis Andris
b Keišs Pēteris
b Krasnais Vilberts
b Kuļša Regīna
b Kuļšs Vitālijs
b Kļaviņš Paulis
b Logins Bruno
b Logins Henrihs
b Ločmelis Vincents
b Lāce Palmīra
b Matīss Valdis
b Olekšs Kazimirs
b Paidere Irēna
b Pastars Edgars
b Polfanders Ludvigs
b Pušpurs Aldis
b Sudarovs Jānis
b Sīlis Teodors
b Upītis Gunārs
b Šaicāns Ainis
b Šaicāns Voldemārs
b Šķirmants Jānis
b Šļakota Kazimirs
b Āze Anna