Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Korņejeva Iveta

Raksta ID: 676
Atjaunināts: 25 aprīlis, 2012
Žurnāliste

Dzimusi 1976.gada 7.martā Balvos. Mācījusies Rekavas vidusskolā, kuru beigusi 1994.gadā. Skolā Iveta bija teicamniece - vienlīdz labi padevās gan matemātika un literatūra, gan ķīmija un ģeogrāfija. Tomēr visvairāk viņu interesēja literatūra, daudz lasīja un jau vidusskolas gados mēģināja rakstīt stāstus. Iestāties tolaik žurnālistos Iveta neuzdrošinājās, jo nejutās pārliecināta, vai ir piemērota žurnālistes darbam, jo pēc dabas bija visai noslēgta. Neziņā, par ko īsti studēt, izvēlējās mājturību ar domu, ka tādas zināšanas dzīvē vienmēr noderēs. Studēja viņa Latvijas Lauksaimniecības Universitātē, kur ieguva pedagoģijas bakalaura grādu un mājturības skolotājas kvalifikāciju. Vēlāk studējusi arī Latvijas Universitātē Ekonomikas un vadības fakultātē, bet studijas nepabeidza.

25 gadu vecumā Rīgā Iveta ir nokristījusies katoļticībā. Kādā katoļu vietnē internetā viņa iepazinās ar Frančesko, kas dzīvoja Itālijas galvaspilsētā. Pēc vairāku mēnešu sarakstes Ziemassvētkus viņi jau svinēja Romā, bet nākamajā gadā apprecējās. Vairākus mēnešus Iveta aizvadīja nesekmīgos darba meklējumos, līdz viesojoties pie vecākiem Rekavā, "Lauku Avīzē" pamanīja rakstu, kurā kāda Austrijā dzīvojoša latviete dalījās pieredzē par austriešu paradumiem. Pēc atgriešanās Itālijā, viņa līdzīgu rakstu uzrakstīja par Itāliju un nosūtīja to laikrakstam. Rakstu nopublicēja un ieteica rakstīt vēl, un drīz viņai piedāvāja kļūt par "Latvijas Avīzes" korespondenti Romā. Tā Iveta Korņejeva kopš 2002.gada rudens darbojās kā žurnāliste, rakstot par visdažādākajiem jautājumiem. Viņas rakstus joprojām varam lasīt "Latvijas Avīzē".

Pa retam Iveta uzraksta pa kādam dzejolim, pasakai vai cita žanra literāram sacerējumam, un cer, ka kādreiz kaut ko no tā nopublicēs. Tulko arī no latviešu uz itāļu valodu, un otrādi.

Iveta ir četru bērnu mamma, kas ģimenes budžetu papildina, pārdodot bērnu preces pasaules izsoļu tīklā Ebay

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē


 Foto no personīgā arhīva: ar dēlu Romā (2008), ar ģimeni meitiņas kristībās (2009) un Itālijas lielākās privātās televīzijas “Sky” raidījumā “Insider” (2004)
Raksta ID: 676
Atjaunināts: 25 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 1860
Ievietots:: 25 marts, 2010 by Ināra B.
Atjaunināts:: 25 aprīlis, 2012 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Brenčeva Violeta
b Bukšs Mikelis
b Cibuļs Juris
b Konāns Anna
b Kļanska Daiga
b Kļava - Krakope Konstance
b Logina Zinaida
b Mežale Benedikta
b Nizinska Māra
b Poišs Mārtiņš
b Rozenieks Jānis
b Solovjova Olga
b Zeltkalne Vineta
b Zvejniece Rasma
b Šperberga Mārīte