Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Gailis Jānis

Raksta ID: 671
Atjaunināts: 28 jūnijs, 2017
Militārais darbinieks
Dzimis 1967.gada 19.februārī. 1985.gadā absolvējis Balvu 1.vidusskolu, kam sekojis dienests padomju armijā. Absolvējot vidusskolu, Jānis gribēja stāties Valsts Fiziskās kultūras institūtā, tomēr obligātais dienests ieviesa savas korekcijas. Kad Latvija atguva neatkarību, radās iespēja pievienoties valsts bruņotajiem spēkiem. 1991.gadā uzsāka formēt LR Zemessardzes vienības, arī Balvos veidojās Zemessardzes bataljons un bataljona komandieris Valdis Zābelis uzrunāja Jāni Gaili pievienoties Zemessardzei. Zīmīgi, ka balvenietis ir starp tiem 28 karavīriem, kuri Latvijas armijā dienē kopš 1991.gada.

Jānis Gailis dienestu NBS uzsācis 1991.gada 19.novembrī Zemessardzes 31.Balvu bataljonā kā  dienestnieks.  Laikā no 1991. līdz 2003.gadam dienējis Zemessardzes 31.kājnieku bataljonā, ieņemot rotas komandiera un Operatīvās nodaļas priekšnieka amatus,  no 2004.gada - Zemessardzes 2.novada 25.Zemessardzes kājnieku bataljonā Operatīvās nodaļas priekšnieka amatā. No 2005. līdz 2009.gadam dienējis Mācību vadības pavēlniecības Nacionālā aizsardzības akadēmijā  kā Taktikas katedras vadītājs. 2009.gada septembrī iecelts Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā.  2009.gada decembrī pulkvedis J.Gailis norīkots Zemessardzes komandiera rīcībā un viņam tiek uzdots pildīt 1.ZSN komandiera amata pienākumus uz laiku, līdz 2010.gada jūlijam, kad viņš tiek iecelts NBS militārās pārstāvniecības NATO/ES, Briselē militārā pārstāvja vietnieka NATO amatā un pilda šos pienākumus līdz 2013.gada jūlijam. No septembra J.Gailis bija 1.Zemessardzes novada (1.ZSN) komandieris, bet 2017.gada 27.jūnijā viņš stājās Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības (NSIV) komandiera amatā
Militāro izglītību Jānis Gailis ieguvis Nacionālā aizsardzības akadēmijā 1995.gadā, pabeidzot mobilā strēlnieka kursu,   2003.gadā -  rotas komandiera kursu, bet  2005.gadā - Armijas vadības un ģenerālštāba koledžas vecāko štāba virsnieka kursu ASV. Dienesta laikā ir piedalījies divās starptautiskajās miera nodrošināšanas operācijās – Kosovā (2006.gadā) un Afganistānā (2009.gadā). 
Jānis Gailis vairākkārt apbalvots ar NBS komandiera apbalvojumiem, to skaitā par piedalīšanos starptautiskajās operācijās. Par augsti profesionālu un priekšzīmīgu dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, par drosmi un profesionālu rīcību divās starptautiskajās miera nodrošināšanas operācijās,  pulkvedim J.Gailim 2009.gadā piešķirts Valsts apbalvojums – IV šķiras Viestura ordenis.

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no Balvu novada mājas lapas un www.lvportals.lv
Raksta ID: 671
Atjaunināts: 28 jūnijs, 2017
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2844
Ievietots:: 18 februāris, 2010 by Ināra B.
Atjaunināts:: 28 jūnijs, 2017 by Ināra B.
Also listed in
folder Personības -> Sabiedriskie, politiskie un militārie darbinieki


Citi raksti šajā sadaļā
b Aleksandrova Devgasija
b Apeins Ilmārs
b Bartkevičs Guntars
b Berķis Zigfrīds Rihards
b Bikovskis Valdis
b Buzijana Valda
b Cibule Ruta
b Cibuļs Juris
b Circenis Rihards
b Džigurs Pēteris
b Gabranovs Pēteris
b Jozuus Kārlis
b Kazinovskis Andris
b Keišs Jāzeps
b Keišs Pēteris
b Keišs Pēteris
b Krišjāne Erna
b Krēmere Rita
b Kārkliņš Imants
b Kļaviņš Jānis
b Kļaviņš Paulis
b Logins Bruno
b Ločmelis Aldis
b Ločmelis Vitālijs
b Magone Imants
b Martuževa Broņislava
b Matīsa Aina
b Matīss Valdis
b Nagle Aija
b Olekšs Kazimirs
b Pličs Igors
b Pozņaks Ulriks
b Putniņš Reinholds Valdemārs
b Pušpurs Aldis
b Resne Vaira
b Salmanis Egons
b Stradiņa Margarita
b Sudarovs Jānis
b Supe Mihalīna
b Tarbunass Ādolfs
b Vaskinovičs Juris
b Veikšāne Austra
b Veina Albīna
b Veismanis Agris
b Vizulis Ādams ( Vyzuļs Odums)
b Ņikuļina Ināra
b Šaicāne Irēna
b Šaicāns Voldemārs
b Šakina Margarita
b Šnepers Arvīds
b Šļakota Kazimirs
b Šļakota Voldemārs