Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Bikovskis Valdis

Raksta ID: 664
Atjaunināts: 09 maijs, 2013
Militārais darbinieks, kinologs
Dzimis 1975.gada 9.decembrī Lazdukalna pagastā. No 1983.gada līdz 1991.gadam mācījās Eglaines pamatskolā, pēc tam trīs gadus Jaungulbenes tehnikumā. 1998.gadā Valdis pabeidza Rēzeknes vakara vidusskolu, 1999.gadā – Rēzeknes robežsargu skolas robežsargu apmācības gada programmu neklātienē. Tālāk, no 1999.gada līdz 2002.gadam mācījās Latvijas Policijas akadēmijas Robežsardzes koledžā, iegūstot 1.līmeņa augstāko izglītību. Kopš 2003.gada Valdis mācās Daugavpils Universitātes Izglītības un vadības fakultātē par sporta pedagogu.
Dienestu Valdis Bikovskis uzsāka 1994.gada 7.decembrī Rēzeknes robežsargu mācību centrā kā obligātā militārā dienesta kareivis, bet beidza kā vada seržants 1996.gada 7.jūnijā. Jau nākošajā dienā viņš turpat sāka strādāt kā kinologs. Kopš 2002.gada jūlija Valdis ir Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģiskā centra Profesionālās sagatavošanas nodaļas vecākais virsnieks, kopš 2004.gada - Kinoloģijas centra priekšnieks.
2001.gadā Valdis Bikovskis beidza pamatapmācības kursu dienesta suņu pavadoņu skolu Šlosholtē Štukenbrokā Vācijā. Var teikt, ka tas bija liktenīgs pagrieziens viņa dzīvē. Atgriezies Latvijā, Valdis atrada domubiedru grupu – robežsargus kinologus, kurus viņš tad arī saslimdināja ar suņu biatlonu. Rezultātā 2001.gadā uz NATO valstu dienesta suņu sacensībām devās Latvijas komanda, kopvērtējumā izcīnot 4.vietu, bet Valdis individuālajā startā – pirmo! Pēc tam sekojušas viena uzvara pēc otras. Valdis ar trīs dažādiem suņiem (Rosko, Anka, Roxxi) sešas reizes uzvarējis NATO valstu dienesta suņu sacensībās un pasaules čempionātos.
2008.gada oktobrī pirmo reizi Iekšlietu ministrijas vēsturē starptautiskā misijā uz Kosovu devās arī trīs Valsts robežsardzes kinologi ar suņiem. Viņu vidū arī Valdis Bikovskis ar savu dienesta suni Roxxi. 2009.gada rudenī valdība vienojās dalību misijā pagarināt tikai Valdim Bikovskim. Kosovā viņš ar savu suni bija līdz 2012.gada 14.jūnijam kā Speciālās policijas vienības K – 9 priekšnieka pienākumu izpildītājs.
Pēc atgriešanās no Kosovas Valdis ieņem savu iepriekšējo amatu - ir Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra priekšnieks.
Ar Ordeņu kapitula 2013.gada 3.aprīļa lēmumu Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra priekšniekam, kapteinim Valdim Bikovskim piešķirts Viestura ordeņa V šķira


Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no V.Bikovska personīgā arhīva: V.Bikovskis ar dienesta suni Roxxi Kosovā (2008), ar Roxxi un Prado Kosovā (2008) un sacensībās ar Anku (2006)
Raksta ID: 664
Atjaunināts: 09 maijs, 2013
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2506
Ievietots:: 23 decembris, 2009 by Ināra B.
Atjaunināts:: 09 maijs, 2013 by Ināra B.
Also listed in
folder Personības -> Valsts apbalvojumi


Citi raksti šajā sadaļā
b Akuls Pēteris
b Aleksandrovs Jānis
b Apeins Ilmārs
b Berķis Zigfrīds Rihards
b Bondars Edgars
b Bozovičs Antons
b Dzenītis Jānis
b Gabranovs Pēteris
b Gailis Jānis
b Jozuus Kārlis
b Kaluga Imants
b Kazinovskis Andris
b Keišs Pēteris
b Krasnais Vilberts
b Kuļša Regīna
b Kuļšs Vitālijs
b Kļaviņš Paulis
b Logins Bruno
b Logins Henrihs
b Ločmelis Vincents
b Lāce Palmīra
b Matīss Valdis
b Olekšs Kazimirs
b Paidere Irēna
b Pastars Edgars
b Polfanders Ludvigs
b Pušpurs Aldis
b Sudarovs Jānis
b Sīlis Teodors
b Upītis Gunārs
b Šaicāns Ainis
b Šaicāns Voldemārs
b Šķirmants Jānis
b Šļakota Kazimirs
b Āze Anna