Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Grāmatiņa - Bombāne Gita

Raksta ID: 622
Atjaunināts: 26 aprīlis, 2012
Māksliniece
Dzimusi 1984.gada 22.martā Balvos. Pēc Balvu pilsētas ģimnāzijas 1999.gadā iestājās Rēzeknes Mākslas vidusskolā, kuru 2004.gadā beidza kā interjera un reklāmas dizainere. Pēc tam mācības Gita turpināja Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē (2004.-2008.), kļūstot par grafiķi. Mācoties Balvos Gita beidza gan Balvu Mūzikas skolu, gan Balvu Mākslas skolu.
No 2008.gada Gita piestrādā kā grāmatu ilustratore un noformētāja Rēzeknes tipogrāfijā. Kā individuālais komersants "G.G.ART" strādā ar individuāliem pasūtījumiem: zīmē portretus un aktus no fotogrāfijām, glezno, taisa grafikas senajās iespiedtehnikās, zīmē apsveikumu un ielūgumu kartiņas, veido suvenīrus u.c. Vakaros piestrādā digitālajā drukā veidojot un printējot reklāmas materiālus - vizītkartēm, bukletiem, dāvanu un klientu kartēm, diplomiem, aploksnēm ar firmas logo u.c.
Gitai Grāmatiņai bijušas personālizstādes - "Plenērs" Balvu kultūras un atpūtas centrā 2005.gadā, "TATOO" Rēzeknes atpūtas centrā "Klondaika" 2005.gadā. Viņa bijusi starptautiskās vizuāli plastiskās mākslas izstādes "ART SESSIO" dalībniece Baltkrievijā, Vitebskā 2006., 2007. un 2008.gadā, piedalījusies Latgales Kultūrvēstures muzeja Izstāžu namā Latgales mākslinieku darbu izstādē "Rudens 2008". Bijusi Balvu Tautas teātra studijas informatīvā materiāla lugai "Mācību stunda pie Šekspīra" autore 2004.gadā un Rēzeknes augstskolas kora "Sonitum" informatīvā materiāla, apbalvojumu un tērpu apdrukas māksliniece
2009.gada aprīlī izstāde Balvu pilsētas Kultūras un atpūtas centrā kopā ar studijas "Zīle" vadītāju Jāni Keiseli.
Glezno ar eļļas krāsām uz kartona pamatnes, kas apstrādāta, lai krāsa neiesūktos kartonā, un aplīmēta ar marli, lai rastos faktūra. Gitu saista darbi, kuri ir gaiši un spilgtos toņos. Vislabprātāk zīmē aktus. Brīvajā laikā Gita apglezno traukus pēc pasūtījuma, kurus var iegādāties ziedu veikalā, kurš atrodas veikalā "Top". Tāpat jaunās mākslinieces gleznas var apskatīties un iegādāties Balvu peldbaseina kafejnīcā, kur tās ik pa laikam mainās.
Dzied Rēzeknes Augstskolas korī „ Sonitum”


Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no personīgā arhīva: Gita „Rudens 2008” izstādē pie sava mīļākā grafikas darba, par kuru Baltkrievijā ieguva Laureāta balvu, un kuru savos fondos iepirka Rēzeknes muzejs; Gita ar J.Keiseli Balvu KAC izstādes slēgšanas pasākumā(2009)
Raksta ID: 622
Atjaunināts: 26 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2119
Ievietots:: 18 maijs, 2009 by Ināra B.
Atjaunināts:: 26 aprīlis, 2012 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Armulika Rita
b Balavins Jevgēnijs
b Breikšs Nikolajs
b Briedītis Leo Jānis
b Bukšs Vilis
b Bule Līga
b Buliņš Zigfrīds
b Bušs Valdis
b Bārda Jānis
b Dadžāns Valerijans
b Dundenieki Jolanta un Valdis
b Džigurs Pēteris
b Eglīte Elita
b Gorkins Nikolajs
b Gruziņa Gaļina
b Holma Anita
b Kairiša Anita
b Keiselis Jānis
b Laicāne Anna
b Laicāns Jānis
b Liepiņa Rudīte
b Maderniece Edīte
b Matīss Rūdolfs
b Murašova Anna
b Odumiņš Jānis
b Plāters Hugo
b Purens Zintis
b Putniņš Magnuss
b Reče Olga
b Rimovičs Antons
b Ruka Inta
b Slišāne Lienīte
b Supe Juliāns
b Teilāne Elita
b Tjunīte Astra
b Upenieks Roberts
b Ušpele Vēsma
b Zelčs Anatolijs
b Zibens Jānis
b Šaicāne Ilze
b Ūdris Jānis