Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Muzeju nakts

Raksta ID: 621
Atjaunināts: 15 jūnijs, 2012
Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Šobrīd tas ir sabiedrībā pazīstamākais un populārākais kultūras notikums Latvijas muzejos. Akcijā „Muzeju nakts” ik pārgadus ir iesaistījies arī Balvu novada muzejs.

2004.gadā Balvu novada muzejs piedalījās Eiropas muzeju akcijā „Muzeju pavasaris”, tēma „Vēsture un nostāsti”. Muzejs šīs tēmas interpretācijās atklāja skatītājiem Balvu muižas klēti.

Arī 2006.gadā muzeju nakts pasākums tika rīkots muižas klētī. Akcijas laikā muzejs kļuva par vienu no apmeklētākajiem muzejiem Latgalē.

2008.gada 17.maijā akcija „Muzeju nakts” notika festivāla „O! Vācija” ietvaros. Balvos tika rīkotas netradicionālas orientēšanas sacensības „No Balviem līdz Berlīnei”. Akcijas ietvaros pirmo reizi Balvos viesojās vienīgā mobilā observatorija Eiropā, Lāča dārzā notika pasākums „Rīt nāc atkal”. Muzeja izstādes šajā naktī apskatīja vairāk kā 1400 apmeklētāji.
2011.gada Muzeju nakts moto bija "Kaimiņi", un tā kā Balvu Novada muzejam kaimiņos ir Lāča dārzs, kuram 2011.gadā aprit 20 gadi, kopš tajā tika izveidots savdabīgs akmens dārzs, arī Muzeju nakts tēma tika veltīta lāčiem
2012.gada Muzeju naktī bija skatāms unikāls dzintara izstrādājums, ko darinājuši meistari Ičas upes krastā pirms 4 tūkstošiem gadu. Bija arī foto, gleznu un keramikas izstādes, "Pirelli" kalendāra izstādes atklāšana un vēl citas aktivitātes.


Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto: D.Teilāne - Muzeju nakts 2008
Raksta ID: 621
Atjaunināts: 15 jūnijs, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 1976
Ievietots:: 18 maijs, 2009 by Ināra B.
Atjaunināts:: 15 jūnijs, 2012 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Dziesma Bērzpilij
b Ermoņiku skaņas
b Grāmatu svētki
b Kamermūzikas festivāls Balvos
b Masļeņica
b Mis un Misters Balvi
b Motociklu vasara
b Motokross "Baltais Briedis"
b Mūzikas festivāls "Osvalds"
b Starptautiskais klasiskās dramaturģijas teātra festivāls "Ķiršu dārzs"
b Upītes Uobeļduorzs