Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Upītis Gunārs

Raksta ID: 599
Atjaunināts: 24 aprīlis, 2012
Militārais darbinieks
Dzimis 1965.gada 13.martā Tilžā. Pēc Tilžas vidusskolas beigšanas 1983.gadā iestājas Kaliņingradas augstākajā kara inženieru skolā, kuru 1988.gadā beidz iegūstot inženiera elektromehāniķa diplomu. Tālāk seko dienests padomju armijā, pēc kura Gunārs atgriežas Tilžā. Viņš sāk strādāt Tilžas vidusskolā par matemātikas skolotāju, iestājas un pabeidz Daugavpils Pedagoģisko institūtu. Tilžā iestājas zemessargos.
Militāro karjeru Latvijas Republikas bruņotajos spēkos Gunārs Upītis uzsāka 1991.gadā, kad visā valsts teritorijā veidojās Zemessardzes bataljoni. Viņš bija viens no tiem, kurš piedalījās 31.Zemessardzes bataljona veidošanā Balvos, bijis sākumā Operatīvās nodaļas priekšnieks, bet vēlāk bataljona rotas komandieris. 1999.gadā Gunārs bija Zemessardzes 3.brigādes Operatīvās daļas priekšnieks.
Pēc mācībām Baltijas aizsardzības akadēmijā G.Upītis tika norīkots par prorektoru Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā, bet 2005.gadā – par rektoru.
2007.gadā G.Upītis bija Latvijas kontingenta Kosovā komandieris, kaujas grupas „Centrs” štāba priekšnieka vietnieks. Pēc misijas Kosovā viņš tika norīkots par Zemessardzes 2.novada komandieri Rēzeknē. Gunārs Upītis arī komandēja militāro parādi Rēzeknē, kas 2008.gada novembrī bija veltīta LR Neatkarības proklamēšanas 90.gadadienai un ko pieņēma Nacionālo bruņoto spēku virspavēlnieks - Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Gunārs Upītis apbalvots ar Zemessardzes 3.brigādes krūšu nozīmi „Vienoti Latvijai”, NBS komandiera Goda zīmi „Par centību militārajā dienestā’, 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, LR Aizsardzības ministra Krūšu nozīmi, NBS komandiera Goda zīmi „Par nopelniem” III pakāpi, Aizsardzības ministrijas piemiņas medaļu „Sekmējot Latvijas dalību NATO”, NATO SHAPE medaļu „Par piedalīšanos miera uzturēšanas operācijā”, Čehijas Republikas aizsardzības ministra atzinības zīmi „Par dienestu ārzemēs”, NBS piemiņas medaļu „Par piedalīšanos starptautiskajās operācijās”.

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no G.Upīša personīgā arhīva
Raksta ID: 599
Atjaunināts: 24 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2623
Ievietots:: 16 aprīlis, 2009 by Ināra B.
Atjaunināts:: 24 aprīlis, 2012 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Akuls Pēteris
b Aleksandrovs Jānis
b Apeins Ilmārs
b Berķis Zigfrīds Rihards
b Bikovskis Valdis
b Bondars Edgars
b Bozovičs Antons
b Dzenītis Jānis
b Gabranovs Pēteris
b Gailis Jānis
b Jozuus Kārlis
b Kaluga Imants
b Kazinovskis Andris
b Keišs Pēteris
b Krasnais Vilberts
b Kuļša Regīna
b Kuļšs Vitālijs
b Kļaviņš Paulis
b Logins Bruno
b Logins Henrihs
b Ločmelis Vincents
b Lāce Palmīra
b Matīss Valdis
b Olekšs Kazimirs
b Paidere Irēna
b Pastars Edgars
b Polfanders Ludvigs
b Pušpurs Aldis
b Sudarovs Jānis
b Sīlis Teodors
b Šaicāns Ainis
b Šaicāns Voldemārs
b Šķirmants Jānis
b Šļakota Kazimirs
b Āze Anna