Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Dziesma Bērzpilij

Raksta ID: 577
Atjaunināts: 12 aprīlis, 2012

Par pasākuma "Dziesma Bērzpilij" rīkošanu ideja radās Bērzpils kluba vadītājai Sarmai Rakstiņai: ” ...Tilžas centrā pulksten piecos rītā, no ballēm braucot, sastapās trīs ansambļi, kuri nolēma, ka vajag uzrīkot tādu pasākumu, kurā dzied un spēlē ne tikai visiem jau labi pazīstami ansambļi, bet arī citi cilvēki, jo latvieši ir dziedātāju tauta: kur vairāki sanāk kopā, tur uzreiz atskan dziesma”.

Pirmais pasākums notika 1997.gada 27.jūlijā, kad vecais Bērzpils klubs bija ļaužu pilns, jo kā nu neatnāksi uz tādu pasākumu, kur vari dziedāt pats un paskatīties, paklausīties, kā dzied tavs kaimiņš. Pasākumā ikviens varēja parādīt sevi un savu dziedātprasmi. Tas arī bija stimuls izkopt savu vokālo mākslu.

 2009.gadā pasākumam apritēja jau 12 gadu. Pasākums noticis klubā, sporta laukumā un sporta hallē, pēdējos gados pasākumam mājvietu atvēlējusi zemnieku saimniecība “Gundegas” kafejnīcas “Province” estrādē. Visus šos gadus  “Dziesma Bērzpilij” klausītājus un skatītājus ir iepriecinājuši solisti, dueti, vokālie ansambļi no Balvu, Rēzeknes, Ludzas, Gulbenes, Smiltenes, Tukuma un Rīgas rajoniem. Dziedātāju vecums no 4 līdz 80 gadiem. Arī skatītāji ir iemīļojuši šo pasākumu, jo katru gadu apmeklētāju skaits palielinās. Pasākuma otrajā daļā - ballē spēlē gan sava rajona, gan Latvijā atpazīstamas grupas: “Otto”, “Kodols”, “Brāļi Prancāni”, “Kardināls”, “Draugi”, ”Kamēr”, “Ginc& Es”, “Rondo”, “Rolise”, “Dabasu durovys”, “Velves”, “Broļi Optimisti” un Irēna Ancāne, Ēriks Gruzniņš u.c.

2009.gadā pagastā tika uzcelta estrāde un divpadsmitais pasākums notika jau uz jaunās estrādes

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē


Foto no Bērzpils pagasta pašdarbnieku arhīva: Zane Indrike (2003); Liāna Kubaka un Anna Kriviša (2004); Krapaču Ļuce (2001); "Broļi Optimisti" un Irēna Ancāne (2008); "Kodols" un Gints Ločmelis (2007)

Raksta ID: 577
Atjaunināts: 12 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2590
Ievietots:: 04 aprīlis, 2009 by Ināra B.
Atjaunināts:: 12 aprīlis, 2012 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Ermoņiku skaņas
b Grāmatu svētki
b Kamermūzikas festivāls Balvos
b Masļeņica
b Mis un Misters Balvi
b Motociklu vasara
b Motokross "Baltais Briedis"
b Muzeju nakts
b Mūzikas festivāls "Osvalds"
b Starptautiskais klasiskās dramaturģijas teātra festivāls "Ķiršu dārzs"
b Upītes Uobeļduorzs