Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Balvu Sakrālās kultūras centrs

Raksta ID: 574
Atjaunināts: 10 decembris, 2019

Sakrālās kultūras centra celtniecība  prāvesta Jāņa Bārtuļa vadībā iesākās 2006.gada 23.maijā, kad tika iesvētīti ēkas pamati un tajos ievietoja kapsulu ar vēstijumu nākošajām paaudzēm. Centra celtniecību veica būvniecības firma "Aspats" un jau 2008.gada rudenī tas bija gatavs. Būves arhitekte ir rēzekniete Inta Mangulsone.
2008.gada 28.septembris Balvu pilsētas vēsturē ieies kā Sakrālā kultūras centra atklāšanas diena. Šajā dienā Balvu Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā notika Viņa Ekselence Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskapa Jāņā Buļa vizitācija. Iesvētot centra ēku, bīskaps Bulis uzsvēra, ka šeit īpaši gaidīti ir jaunieši, lai padomdevēju vadīti izvērtētu, kas ir patiesas kristīgas vērtības.
Jaunatvērtajā Sakrālās kultūras centrā darbosies sakrālais muzejs, bibliotēka un fonotēka, lektorijs, izstāžu un konferenču zāle, informācijas birojs, kas sniegs ziņas par Latvijas tradicionālo kristīgo konfesiju sakrālo objektu atrašanās vietu, vēsturi, arhitektūru, mākslas vērtībām. Sakrālajā centrā regulāri notiek izstādes un tikšanās ar māksliniekiem, filmu skatīšanās seansi, dažādi koncerti. No 2015.gada centra vadītāja ir Aija Putniņa.
Sakrālās kultūras centrs ir viena no skaistākajām ēkām pilsētā.

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē

Foto: D.Teilāne
Raksta ID: 574
Atjaunināts: 10 decembris, 2019
Atjauninājumu skaits:: 4
Skatījumi:: 2777
Ievietots:: 04 aprīlis, 2009 by Ināra B.
Atjaunināts:: 10 decembris, 2019 by Ināra B.