Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Gruziņa Gaļina

Raksta ID: 5
Atjaunināts: 28 jūnijs, 2023

Karikatūriste

Dzimusi 1958.gada 7.decembrī Rugāju pagastā, tagad dzīvo Balvos. 1974.gadā beigusi Cēsu sanatorijas meža skolu, 1978.gadā - Rēzeknes lietisķās mākslas vidusskolu. Pēc skolas vairāk nekā 10 gadus strādāja Balvu komunālo uzņēmumu kombinātā - zīmēja plakātus uz svētkiem, rakstīja sēru lentas. Ilgāku laiku Gaļina bijusi apkopēja un garderobiste Rugāju vidusskolā.
Karikatūras zīmē kopš 2001.gada. Sākums tam visam bija rajona laikraksta "Vaduguns" izsludinātais ideju konkurss par konkursiem laikrakstā. Gaļina piedāvāja karikatūru konkursu, kuru pašai arī nācās realizēt. Tagad viņa kā ārštata korespondente arī strādā  "Vadugunī", bet publikācijas ir bijušas arī citos izdevumos - „Dadzī”, „Malienas Ziņās”, "Rēzeknes Vēstīs” un „Lauku Avīzē”. Ir tapuši arī grafikas darbi un pēc pasūtījuma apsveikuma kartiņas un šarži. No 2011.gada maija līdz 2022.gada martam strādāja Balvu novada muzejā par administratori.
Izstādes kopš 2002.gada bijušas Balvu Novada muzejā, Balvu rajona Centrālajā bibliotēkā, Rīgas bibliotēkā „Daugava”, Saldus rajona galvenajā bibliotēkā, Murjāņu sporta ģimnāzijā, Kuldīgas novada muzejā, Alūksnes novadpētniecības un mākslas muzejā, Cēsu centrālajā bibliotēkā, Madonas rajona padomē, Žīguru pagasta kultūras namā, Rēzeknes kultūrvēstures muzejā, Limbažu centrālajā bibliotēkā, Viļakas pilsētas bibliotēkā, Jēkabpils rajona mākslas skolā un daudzās citās vietās
2008.gada decembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā notika Gaļinas Gruziņas izstāde "30 draudzīgie sarži" ar daudzu balveniešu saržiem, bet 2009.gada aprīlī viņas personālizstāde "Kinķēziņi" Balvu Novada muzejā. Te arī notika G.Gruziņas karikatūru grāmatas "Kiņķēziņi" atvēršanas svētki. Pirmā grāmata ar karikatūristes zīmējumiem iznāca, sagaidot Balvu pilsētas 80 gadu jubileju, 2008.gadā. Tā bija Balvu Novada muzeja sagatavotā grāmata "Balvi vēstures ainās". Gaļinas Gruziņas ilustrācijas ir arī Danskovītes lugu izlasei "Ontans i Anne" un izdevumā "Kas bez iuzu, tys bez bādys!" u.c.
2010.gadā Gaļina piedalījusies karikatūristu konkursā "Eiropas Parlamenta smieklu vitamīni", kur viņas zīmētā karikatūra profesionāļu grupā ieguvusi trešo vietu.
Gaļinas rokas zīmēti ir arī lāču silueti tiltiņa margās un metālkalumos Lāča dārzā Balvos.
Gaļinai Gruziņai ir vēl viena aizraušanās - krustvārdu mīklas. Tās viņa sastādījusi gan "Vadugunij", gan Balvu novada muzejam par konkrētām tēmām: par Latgales pagastiem, pilsētām un tūrisma objektiem, etnogrāfiju, folkloru, arī par latgaliešu valodas vārdiem."Tās parastās man nepatīk, taisu tematiskās. Pašai tā ir interesantāk kaut ko jaunu uzzināt".

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē


G.Gruziņa vaska figūru izstādē Balvu Novada muzejā (2007) - foto no personīgā arhīva

G.Gruziņas karikatūras un šarži

Raksta ID: 5
Atjaunināts: 28 jūnijs, 2023
Atjauninājumu skaits:: 7
Skatījumi:: 3237
Ievietots:: 17 oktobris, 2007 by Admin A.
Atjaunināts:: 28 jūnijs, 2023 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Armulika Rita
b Balavins Jevgēnijs
b Breikšs Nikolajs
b Briedītis Leo Jānis
b Bukšs Vilis
b Bule Līga
b Buliņš Zigfrīds
b Bušs Valdis
b Bārda Jānis
b Dadžāns Valerijans
b Dundenieki Jolanta un Valdis
b Džigurs Pēteris
b Eglīte Elita
b Gorkins Nikolajs
b Grāmatiņa - Bombāne Gita
b Holma Anita
b Kairiša Anita
b Keiselis Jānis
b Laicāne Anna
b Laicāns Jānis
b Liepiņa Rudīte
b Maderniece Edīte
b Matīss Rūdolfs
b Murašova Anna
b Odumiņš Jānis
b Plāters Hugo
b Purens Zintis
b Putniņš Magnuss
b Reče Olga
b Rimovičs Antons
b Ruka Inta
b Slišāne Lienīte
b Supe Juliāns
b Teilāne Elita
b Tjunīte Astra
b Upenieks Roberts
b Ušpele Vēsma
b Zelčs Anatolijs
b Zibens Jānis
b Šaicāne Ilze
b Ūdris Jānis