Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Lāce Palmīra

Raksta ID: 438
Atjaunināts: 24 aprīlis, 2012
Politiķe
Dzimusi 1948.gada 8.jūlijā Balvu rajona Osas klānos. Mācījusies Eglaines un Rugāju skolās. 1968.gadā kā medicīnas māsa beigusi Rīgas 4.medicīnas skolu. Desmit gadus strādājusi par procedūru māsu Rīgas 5.poliklīnikā. Pēc tam Palmīra strādājusi uzņēmumā "Daiļrade" par daiļamata audēju (1980.-1990.gads) un darbojusies etnogrāfiskajā studijā "Rīdze".
1990.gadā sāk sabiedriski politisko darbību, vada Krusta akciju uz Masļenkiem, uz vietu, kas atrodas uz Krievijas - Latvijas robežas un kur bojā gāja latviešu robežsargi, pretojoties krievu okupantiem 1940.gada naktī no 14. uz 15.jūniju. Te uzstāda piemiņas krustu kritušajiem robežsargiem. 1991.gadā P.Lāce piedalās ekspedīcijā uz Noriļsku un Taišetu, kur arī uzstāda piemiņas krustu tur nomocītajiem Latvijas Republikas armijas virsniekiem. 1993.- 1994.gadā bija avīzes "Atmata" redaktore. 1995.gadā kļuvusi par "Tēvzemei un Brīvībai" Latvijas biroja koordinatori, partijas ģenerālsekretāra vietnieci. Bijusi atbildīgā par partijas izstrādātā Pilsonības likuma parakstu vākšanas kampaņu. P.Lāce kandidējusi trijās Saeimas vēlēšanās (5.un 6.Saeimā netika ievēlēta), bet 7.Saeimā kļuva par deputāti pēc tam, kad partijas biedri ministri nolika deputātu mandātus. 2002.gadā izstājusies no partijas "Tēvzemei un Brīvībai /LNNK" un Saeimā bijusi pie frakcijām nepiederoša deputāte. Darbojusies Aizsardzības un iekšlietu komisijā, Pilsonības likuma izpildes komisijā.
No 2002.gada dzīvo Durbē un apsaimnieko savus īpašumus. Ir Latvijas Nacionālo karavīru biedrības goda biedre.
P.Lāce bija arī piemiņas vietas Slavītos izveidošanas iniciatore un organizatore. Pieminekli nacionālajiem partizāniem, kas Bērzpils un Lazdukalna apkārtnē darbojušies no 1944. līdz 1954.gadam, atklāja 2006.gada 2.novembrī

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē
Raksta ID: 438
Atjaunināts: 24 aprīlis, 2012
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2182
Ievietots:: 23 marts, 2009 by Ināra B.
Atjaunināts:: 24 aprīlis, 2012 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Akuls Pēteris
b Aleksandrovs Jānis
b Apeins Ilmārs
b Berķis Zigfrīds Rihards
b Bikovskis Valdis
b Bondars Edgars
b Bozovičs Antons
b Dzenītis Jānis
b Gabranovs Pēteris
b Gailis Jānis
b Jozuus Kārlis
b Kaluga Imants
b Kazinovskis Andris
b Keišs Pēteris
b Krasnais Vilberts
b Kuļša Regīna
b Kuļšs Vitālijs
b Kļaviņš Paulis
b Logins Bruno
b Logins Henrihs
b Ločmelis Vincents
b Matīss Valdis
b Olekšs Kazimirs
b Paidere Irēna
b Pastars Edgars
b Polfanders Ludvigs
b Pušpurs Aldis
b Sudarovs Jānis
b Sīlis Teodors
b Upītis Gunārs
b Šaicāns Ainis
b Šaicāns Voldemārs
b Šķirmants Jānis
b Šļakota Kazimirs
b Āze Anna