Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Vilkaste Pēteris

Raksta ID: 418
Atjaunināts: 22 jūlijs, 2017
Aktieris, kultūras darbinieks
Dzimis 1957.gada 21.jūnijā Baltinavas novada Dziervīnes ciemā. 1975. gadā beidzis Baltinavas vidusskolu, latviešu valodas un literatūras skolotājas Antoņinas Dekteres audzinātajā klasē, kas lielā mērā arī nosaka viņa tālākās humanitārās profesionālās intereses. Pēc skolas beigšanas Pēteris Vilkaste dodas uz Rīgu ar sapni kļūt par aktieri, tiek uzņemts Tautas kinoaktieru studijā, kā arī pabeidz Rīgas 3. Tehnisko skolu. Vienu nepilnu gadu nostrādājis kinoteātrī „Jūrmala”, paralēli darbojoties kinoaktieru studijā, jau 1977. gadā kā perspektīvs tās audzēknis konkursa kārtībā tiek pieņemts darbā par aktieri Valsts Leļļu teātrī.
Blakus leļļinieka darbam, 1978. gadā iestājas Latvijas Valsts konservatorijas Teātra mākslas nodaļā, ko pabeidz 1984. gadā, iegūstot dramatiskā teātra un kinoaktiera diplomu. Leļļu teātrī kā viens no vadošajiem aktieriem nostrādā 17 gadus, vienlaikus piedaloties radio raidījumos, piem., Alēna Furnjē romāna “Lielais Molns” fragmentu lasījumā (par ko iegūst balvu par labāko debiju radioteātrī), televīzijas uzvedumos -  „Dullais barons Bundulis” (Virzas Pēteris), filmējoties  -„Mosfiļm” mākslas filmā „Endhauzas noslēpums” (Džims Lazarus).
Pēc aiziešanas no teātra 1994. gadā Vilkaste maina profesiju un strādā par korespondentu avīzē „Jūrmala”, tad kļūst par Jūrmalas pilsētas kultūras centra darbinieku, tad atkal ir žurnālists - jaunajā vakara avīzē „Spogulis”, līdz vēlreiz 2000.gadā atgriežas namā Jomas ielā 35, Jūrmalā, kur kinoteātris – vēlāk Kultūras centrs, pārtop par Majoru kultūras namu, bet tagad atkal nes Jūrmalas Kultūras centra nosaukumu, un Pēteris Vilkaste ir tā direktora vietnieks.
Paralēli kultūras darbam viņš 2005. gadā pabeidz Latvijas Kultūras akadēmijas kultūras un mediju menedžmenta apakšprogrammas maģistrantūru un kļūst par humanitāro zinātņu maģistru mākslās. Vada dažādus kultūras projektus - arī ikgadējo Jauniešu koru populārās mūzikas lielkoncertu „Dziedam Jūrmalā!” Dzintaru koncertzālē, par ko 2008. gadā kļūst par Jūrmalas Gada balvas kultūrā laureātu.
Tomēr arī teātris P.Vilkastes dzīvē nav aizmirsts. 2003. – 2006. gadā viņš ar panākumiem vada Baldones dramatisko kolektīvu, 2002. – 2008. gadā aktieris spēlē paša dibinātā "Rīgas kamerteātra" projektos: ar leļļu izrādēm  viesojas bērnudārzos, skolās un kultūras namos visā Latvijā, bet Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijas zālē kopā ar režisori Edīti Puriņu un citiem aktieriem, profesionāļiem un amatieriem, sagatavo un spēlē latviešu mūsdienu autoru lugas – Evitas Sniedzes „Vilku ceļu” (režisors Matīss, 2007) un Rūtas Mežavilkas „Klusu!” (ārsts Georgs Blūms, 2008).
2008./09. studiju gadā P.Vilkaste nodarbojas ar pedagoģisko praksi, ir docētājs Starptautiskajā praktiskās psiholoģijas augstskolā, mācot studentiem retoriku un publisko runu, arī biznesa ētiku. 2010. gadā kļūst par privātas jauniešu teātra studijas pedagogu un vadītāju. Aktieris labprāt vada dažādus svinīgus pasākumus, koncertus, uzstājas ar dzejas lasījumiem.
P.Vilkaste ir Latvijas Teātra darbinieku savienības un Latvijas profesionālo aktieru apvienības biedrs, “Horna biedrības” vadītājs Jūrmalā, darbojas arī Rīgas Latviešu biedrībā.


Foto no P.Vilkastes personīgā arhīva: 1.foto - Pēteris Vilkaste vadot Norvēģijas Rannebū kora un Jūrmalas kora "Vaivari" kopkoncertu Jūrmalas pilsētas muzejā 2011.gada 30.aprīlī; uzstājoties dažādos pasākumos;  vadot koncertu Horna dārzā (2017)
Raksta ID: 418
Atjaunināts: 22 jūlijs, 2017
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2442
Ievietots:: 21 marts, 2009 by Ināra B.
Atjaunināts:: 22 jūlijs, 2017 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Darius Skaidrīte
b Ivanova Līga
b Laizāne Inese
b Magone Imants
b Matīsa Aina
b Resne Vaira
b Soboļeva Tamāra