Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Kudrjavcevs Grigorijs

Raksta ID: 38
Atjaunināts: 22 maijs, 2023

Kokapstrāde un dzintara apstrāde

Dzimis 1928.gada 1.februārī Viļānos, galdnieka ģimenē. Mācījies Viļānu pamatskolā un Rēzeknes pedagoģiskajā skolā. Pēc skolas beigšanas 1951.gadā nosūtīts uz Balvu rajona Aizpurves septiņgadīgo skolu par darbmācības un fizkultūras skolotāju. No 1965.gada līdz 1980.gadam strādāja Balvu vidusskolā. Izveidojis vairākas kokapstrādes darbnīcas -skolā, arī toreizējā pionieru namā. Skolotāja vadībā skolēni ar saviem darbiem piedalījušies visās izstādēs Balvu rajonā, kā arī republikas skolēnu darbu skatēs. G.Kudrjavcevs savā mūžā saņēmis vairāk nekā divdesmit dažāda veida apbalvojumus - goda rakstus, medaļas, krūšu nozīmīti „Teicamnieks izglītības darbā”.

1968.gadā G.Kudrjavcevam piešķirts Tautas daiļamata meistara nosaukums (Apliecības Nr.28). Šajā laikā sākusies aizraušanās ar dzintara apstrādi. Viņa darbi regulāri izstādīti Rīgā, vairākas reizes pabijuši Tautas sasniegumu izstādē Maskavā, ceļojuši uz Franciju, Japānu. Grigorijs dzintara apstrādē iesaistījis arī savu dzīvesbiedri Annu Kudrjavcevu, kura kopā ar vīru kopš 1975.gada veido dzintara rotas. Kādreiz dzintara rotu gatavošana bija vērā ņemams peļņas avots. Vairākas reizes ar saviem personīgajiem darbiem, G.Kudrjavcevs piedalījās Balvu novadpētniecības muzeja organizētajās izstādēs. 2001.gada augustā Balvu Novada muzejā bija skatāma Kudrjavcevu dzimtas kopīgā mākslas darbu izstāde.

Pēdējos gadus Grigorijs nodarbojas tikai ar kokapstrādi, veic dažādus pasūtījuma darbus.

Miris 2013.gada 7.februārī

Grigorija un Annas Kudrjavcevu dzintara rotu izstāde Balvu novada muzejā notika 2023.gadā  

 
Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no G.Kudrjavceva personīgā arhīva: G.Kudrjavcevs ar kolēģi U.Gorbānu (2001); ar sievu Annu un viņa darbi Balvu Novada muzejā

Raksta ID: 38
Atjaunināts: 22 maijs, 2023
Atjauninājumu skaits:: 4
Skatījumi:: 2188
Ievietots:: 06 novembris, 2007 by Admin A.
Atjaunināts:: 22 maijs, 2023 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Baikovs Leonīds
b Bricis Konrāds
b Kanaviņš Ēriks
b Keišs Alfons
b Lācis Ojārs
b Mednis Aigars
b Noviks Aigars
b Orlovs Valdis
b Putniņš Dzintars
b Voits Aldis
b Šļuncevs Rostislavs
b Šļuncevs Viktors