Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Voronova Vanda

Raksta ID: 300
Atjaunināts: 18 jūlijs, 2016

Rokdarbnieču pulciņa "Mežģis" dalībniece
Dzimusi 1966.gadā Rīgā, Balvos no 1999.gada. Beigusi Rīgas vieglās rūpniecības tehnikumu. Jau skolas gados Vanda aizrāvās ar adīšanu. Adīja zeķes, vīriešu vestes, sev pūrā izadīja galdautu. Vēlāk sākusi arī tamborēt - gan ar parasto tamboradatu, gan ar speciālo dakšiņu palīdzību. Vanda apguvusi arī zīda apgleznošanu, klūdziņu pīšanu, ādas kastīšu izgatavošanu, makramē un frivolitē ar adatu.
Tagad Vandas sirdslieta ir apsveikuma kartiņu izšūšana. 2003.gadā viņa sāka vākt informāciju par izšūšanu uz kartona (diegu dizainu jeb grafiku) un pašmācības ceļā to apguva. Jau pirms 2005.gada Ziemassvētkiem, Vanda apmācīja pirmo bērnu grupiņu, kuru organizēja Tilžas baptistu draudze. Kopš tā laika viņa  pasniegusi diegu grafiku dažāda vecuma bērniem kristīgajās nometnēs Tilžā, Alūksnes un Ropažu rajonos. Samērā daudz šo nodarbošanos apguva vecāka gadagājuma cilvēki Deggendorfā un Regensburgā (Vācijā), kur Vanda bija uzaicināta kopā ar vīru.
Pulciņā "Mežģis" darbojas no 2005.gada. 2007. un 2008.gadā piedalījusies rokdarbu izstādēs Balvu kultūras un atpūtas centrā, kā arī projektā "Ar smaidu pa dzīvi". 2008.gada jūnijā, kad Balvos viesojās LR prezidents Valdis Zatlers, Vanda viņam uzdāvināja savu darbu ar izšūto Latvijas karogu un Latvijas himnas vārdiem.
Diegu grafikā darinātās bildes un kartītes, t.sk. kristīgās un līdzjūtībai, var apskatīt šeit - http://foto.rambler.ru/users/ocharovanije/
Intereses: garīgo dziesmu dziedāšana.


 


 

Foto no Vandas Voronovas personīgā arhīva

Raksta ID: 300
Atjaunināts: 18 jūlijs, 2016
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2793
Ievietots:: 04 novembris, 2008 by Ināra B.
Atjaunināts:: 18 jūlijs, 2016 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Bērziņš Aldis
b Gabrāns Antons
b Kravalis Pēteris
b Kronītis Ainis
b Ločmelis Andris
b Mediniece Daina
b Pličs Igors
b Priedeslaipa Roberts
b Ripa Arvīds
b Spravniks Edvards
b Students Jānis
b Teilāne Dace
b Teilāns Kaspars
b Tihomirovs Jānis
b Trešutins Igors
b Verne Ingrīda
b Villere Olga
b Ziemelis Jānis
b Šmite Anita