Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Maija dziedājumi Kupravas pagastā

Raksta ID: 214
Atjaunināts: 22 oktobris, 2014

Dziedāšanas pie ceļmalu krustiem tradīcija Kupravas pagastā atjaunota 20. gs deviņdesmito gadu sākumā. Dzied pie baznīcas lielā krusta. Vidēji dziedāšana ilgst ap vienu stundu trīs reizes nedēļā. Dzied garīgās dziesmas Jaunavas Marijas godam. Sapulcējas parasti 6- 17 cilvēki. Dziedātāju pamatsastāvs ir tas pats, kas pie psalmu dziedāšanas, bet piebiedrojas arī citas dziedātājas no Vīksnas pagasta Makšinavas, Veckupravas un citiem apkārtējiem ciemiem. Līdztekus dziedāšanai ir saglabājusies sena maija mēneša tradīcija „žnačku" vilkšana.

„Značkas” ir zīmītes uz kurām uzrakstīts kāds uzdevums dienai, nedēļai vai mēnesim, lūgšana, kura jāskaita, labdarības darbs vai uzdevums, kurš jāpaveic. Visi šie darbi un lūgšanas tiek veltītas Dievmātes godam. Tas viss disciplinē cilvēkus, padara tos garīgi bagātākus un labākus

Foto no A.Šumskas foto arhīva: Kupravas etnogrāfiskā ansambļa sievas 2003.gadā (no kreisās puses: Dzidra Savicka, Dzidra Pušpure, Eleonora Serdāne, Leontīne Bordāne, Anna Šumska, Vitālija Logina)
Raksta ID: 214
Atjaunināts: 22 oktobris, 2014
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 1975
Ievietots:: 12 decembris, 2007 by Ināra B.
Atjaunināts:: 22 oktobris, 2014 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Maija dziedājumi Baltinavas pagastā
b Maija dziedājumi Dievmātes godam
b Maija dziedājumi Krišjāņu pagastā
b Maija dziedājumi Lazdukalna pagastā
b Maija dziedājumi Viļakā